Yeni Yıl Filmlerinden: Grinch (2018)

Merhaba! Aralık ayına girdiğimize göre yeni yıl temalı filmlere geçmiş bulunmaktayız 🙂 Her yer çam ağacı, ışıl ışıl, süslerle doluyken içinizi ısıtacak bir film izlemek fena olmaz mıydı? Sizlere bugün hem duygusal hem komik bir filmle geldim: Grinch! 

Orijinal hikayesi 1957 yılına dayanan Grinch, Dr. Seuss’un oluşturduğu kurgusal bir karakterdir. İlk filmi 1966 yılında “How the Grinch Stole Christmas” adı altında yayımlanmış, ve IMDb’de halen 8.3 gibi yüksek bir puanla listede kendi yerini koruyor. Çocuk klasiği romanından uyarlanan Grinch, 2000 yılında tekrar beyaz perdeyle buluşurken başrolü, yani Grinch karakterini Jim Carrey canlandırmıştır. 2000 yapımı bu filmimizin puanı ise 6.2 ile IMDb’de listede. Benim izlediğim Grinch ise 2018 yapımı animasyon hali. IMDb’de 6.3 gibi ortalama bir puana sahip ama benim ve arkadaşımın gönlünde hak ettiği değer minimum 8! Ayrıca, 2018 yapımı bu animasyon filminde Grinch karakterini bir çoğumuzun Sherlock olarak tanıdığı Benedict Cumberbatch seslendirmiş!

Noel’i sevmiyor ve Noel’li hiçbir şeye tahammül edemeyen huysuz Grinch, Who adlı kasabanın Noel’i kutlamasına engel olmaya çalışır. Fakat filmdeki küçük bıdık onu bu fikrinden vazgeçirebilir!

Noel’i sevmemesinin altında haklı sebepleri olan Grinch, sadık köpeği ona hayat yoldaşı olsa da içten içe yalnızlık çekiyor ve geçmişindeki anılarını unutamıyor. Geçmişinin intikamını başkalarından almaya çalışırken yaşadığı talihsizlikler sizleri tebessüm ettirecek, bundan eminim. Sıklıkla duygusal sahneler barındıran filmimiz, son sahnesiyle beni ağlatmayı başardı 🙂 Zevkle izlediğim bu filmi çocuğunuzla rahatlıkla izleyebilir, ailecek hoş vakit geçirebilirsiniz. Üstelik animasyon hali yalnızca 1.30 saat!

İyi eğlenceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir