WordPress nedir? Hazır Tema ile Site Yapmak

by:

Son EklenenlerTEKNOLOJİ

Herkese merhaba! Herkesin aklında olan bir soru “Website nasıl yapılır?” değil mi? 

Günümüzde hemen hemen her işletmenin bir web sayfası bulunmakta, sizlerde hem para kazanmak, hem hobi edinmek amaçlı kendinize web sitesi yapabilir ve gelirinizi artırabilirsiniz. Üstelik hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan bunu kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz! Hadi o zaman sizinle bunun detaylarına bakalım!

WordPress’i duyanlarınız olmuştur, peki nedir bu wordpress? 

WordPress PHP ve MYSQL kullanılarak yazılmış bir yayın sistemidir. Bizlere kolay kullanılabilir veritabanı ve ücretli/ücretsiz temalarla kendi sitemizi yapma imkanı sunar. Bunun yanında bir çok eklenti ile birlikte istediğimiz gibi dizayn etme, SEO işlemleri, abone işlemleri yapabiliyoruz. Peki bunu yapıyoruz ama nedir bu WordPress ücreti? WordPress tamamen ücretsiz bir altyapıdır, siz istemediğiniz sürece herhangi bir ücret ödemezsiniz. Dilerseniz ücretli tema ve ücretli eklentilerden faydalanabilirsiniz.

Peki bu siteyi nereden ve nasıl yapacağız?

WordPress ile kolay site yapma işlemlerimiz şu şekilde ilerleyecek:

1 – Öncelikle bir domain ve alan adı satın alacağız.

2 – Aldığımız domain ve hosting üzerine WordPress alt yapısını kuracağız.

3 – Nasıl bir site yapmak istiyorsak, sitenizin yapısı ve kategorisine uygun temayı seçeceğiz, temanın kurulumunu gerçekleştireceğiz.

4 – Kurduğumuz temanın ayarlarını ve tasarımını dilediğimiz gibi yapacağız.

İşlem bu kadar! Sizde bu adımları uygulayarak WordPress ile kolayca websitesi yapabilirsiniz.

WordPress ile site yapmak ücretli mi?

Siteyi nasıl kurduğunuz önemli olmaksızın, bizim sitemiz ve diğer tüm internet siteleri gibi sizinde yıllık domain ve hostinge para vermeniz gerekmekte.

Fakat bu işler öyle düşündüğünüz gibi de çok maliyetli değil! 

Peki neye para veriyoruz?

Bizim sitemizi, 7/24 olarak yayınlayacak barındırma hizmetine para veriyoruz. Ayrıca eğer isterseniz ücretli tema satın alıyorsunuz.

Peki Hosting + Domain ücreti ne kadar?

Satın aldığınız siteye ve aldığınız sunucuya göre değişmekte olup ortalama 150 ile 1000 TL arasında değişiyor diyebiliriz. Fakat siz daha yeni bir site oluşturuyorsanız 1000 TL vermenize gerek yok, alacağınız 150 TL’lik bir Hosting + Domain işinizi rahatca görecektir.

Verdiğinizi bu ücreti çok dert etmeyin, evet sonuç olarak cebinizden harcıyorsunuz fakat yaptığınız işi istikrarlı bir şekilde yapıyorsanız, bu verdiğiniz ücretlerin çok fazlasını kazanacaksınız!

Unutmayın! İnanmak başarmanın yarısıdır.

Yazımızı beğendiyseniz, sormak istediğiniz soru varsa aşağıda soru kısmımızda sorabilirsiniz, soruları yanıtlamak için ben burada olacağım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir