Vedat Milor’un Tercihi: Basta! Street Food Bar

by:

MEKANSon Eklenenler

   Herkese merhaba! Sokak lezeetlerini sever misin? Bence bu bizim kültürümüzde var hepimiz az bile olsa seviyoruz, ama benim bayıldığımı söylemeliyim 🙂 Bu yüzden farklı konseptleri olan ve sokak lezzetlerini güzel tasarımları ve sunumları ile bize kendini gösteren restaurantları sıklıkla gezmekteyim. Bugün size onlardan birini anlatmak isterim. İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Kadıköy’de dürümleri ile meşhur bir yer; Basta! Street Food Bar. 4 yıldır Kadıköy Caferağa tarafında hizmet veren bu mekan, konsepti ve ünlü dürümleri ile kendinden sıkça söz ettirmekte. Ayrıca ünlü aşçı Vedat Milor tarafından tercih edilen bu mekan kendi kategorileri baz alınırsa 5 üzerinden 4.5 almıştır. Gayet iyi diyebiliriz. Ben de burayı Vedat Milor’un yazısından gördüm ve gittim. Deneyimledim ve buraya geldim 🙂

   Basta! Street Food Bar ilk başta dediğim gibi Kadıköy’de çok rahat bir yerde diyebilirim. Hangi ulaşım aracını kullanırsanız kullanın Kadıköy’e vardıktan 5 dakika sonra bu mekana ulaşabilirsiniz. Mekanda seçenekler olarak daha fazla dürüm çeşitleri bulunmaktadır; kuzu, dana, sucuk, tavuk ve vejeteryan. Biz arkadaşım ile birlikte çok fazla tercih edilen ve önerilen kuzu dürümü denedik. Ben beğenmedim doğrusu, ama arkadaşımın ba-yıl-dı! Kuzu dürüm oldum olası sevmeyen biriyim, bu mekanda sevmeye biraz alıştım dedim ama ne yazık ki sevemedim. Dürüm gayet doyurucu; son derece bol malzemeli ve lavaşı gerçekten yumuşacıktı, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bunun üstüne ise tatlı yemeye karar verdik. 2 seçenekleri var, az olduğuna bakmayın seçerken gerçekten zorlanacaksınız emin olun 🙂  Biri basta sütlaç diğeri ise paris breast teker ekler. Biz sütlaç seçtik ve şunu söylemeden edemeyeceğim, yediğim en iyi sütlaçlardan biri olabilir. Özellikle kırılmış fındıklar ile kendilerine has bir sunumlarının olduğunu ve bu puanı hak ettiklerini belirtmem gerekiyor diye düşünüyorum. Tatlı benden tam not aldı ama dürüm için ne yazık ki aynısını söyleyemeyeceğim.

Pandemi döneminde gidecekler için; biz de pandemide gitmiştik ve içeride oturmak yasak. Kapıdaki görevli siparişlerini alıyor ve dışarıdaki masalara servis ediyorlar. Dışarıda ise masa ne yazık ki fazla yok, 3-5 tane. Bu yüzden sakin saatlerde gitmenizi öneririz. Kendi adlarına aldıkları önlemler için buradan da teşekkür ederiz.

   Az ve öz bir menü ile yaptıklarıyla adını duyurmuş bu yerin yazısının sonuna geldim. Giderseniz kesinlikle tatlıları denemeyi unutmayın. Burayı, özellikle tatlısını keşfetmeme sebep olan Vedat Milor’a ayrıca selamlar olsun 🙂 Adres ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Adres: Caferağa Mahallesi, Sakız Sokak, No 1/A, Kadıköy, İstanbul  

İletişim: 0216 336 63 50

  Keyifli Gezmeler! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir