Varuna Gezgin

by:

MEKANSon Eklenenler

Herkese merhaba! Bugün sizlere öyle bir mekan önerisiyle geldim ki hem ulaşımı çok rahat hem de tasarımı mükemmel. VARUNA GEZGİN. Taksim’de yer alan ve iki adette şubesi bulunan bu mükemmel mekan hakkında detaylar öğrenmeye ne dersiniz?

Varuna Gezgin’in Hikayesi

Eskişehir’de bir grup gezgin. Gezmek için paraya ihtiyaç olmadığına inanan bir grup dünyayı gezer. Farklı kültürleri, yiyecek ve içecekleri tadarlar. Bunları dünyanın dört bir yanından toparlayıp, Eskişehir’e getirirler. Türkiye’de dünyanın her yerinden ilkleri getirip öncülük yapan bir işletme. Eskişehir’den İstanbul’a gelmişler ve farklı tatlar getirmişler. Bize de tatmak düşer dimi?

Nasıl bir yer?

Tavanlardan bayrakların ya da koleksiyon bardakların sarktığı, duvarlarda kitaplıkların, tabloların ve belirle koleksiyonların yer aldığı bir cafe-restoran. Eski oyuncak arabalar mı dersiniz yoksa fotoğraf makineleri mi? Piyanodan kontrbasa kadar müzik aletlerinin yer aldığı harika bir mekan. İç tasarımı o kadar harika ki, gözünüzü bir an bile etraftan ayıramayacaksınız. Farklı ülkelerden yüzlerce çeşit içecek ve yemeğin bulunduğu bu mekanı kesinlikle denemelisiniz. 

İki şubesi bulunmaktadır ve ikisi de aynı yerdedir. Varuna ve Varuna Bahçe diye ayırabiliriz. Varuna daha çok sigara içmeyenlerin tercih edebileceği bir yer. Varuna Bahçe ise sigara içenlerin ya da daha bahçe havası sevenlerin tercih edebileceği bir yer. Biz ikisini de seviyoruz. İkisininde tasarımı harika.

Varuna Gezgin nerede? Nasıl gidebilirim?

İstiklal Caddesi üzerinde, Galata Kulesine yakın tarafında yer almaktadır. Metroda Şişhane durağında inip, İstiklal Caddesi çıkışından çıktıktan sonra, İstiklal caddesinde sağa dönün ve Vans’a doğru yürüyün. Vans’ın sokağından girin ve biraz aşağıda sağınızda Varuna Gezgin. Eğer sokağı azıcık daha aşağı inerseniz, Varuna Bahçe’ye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir