Ücretsiz Video Editle!

   Herkese merhaba! Bugün size harika ve kullanışlı bir yazı ile geldim! Hepimiz günlük hayatta bol bol video çekiyoruz; bir doğum günü partisi mesela, ya da güzel bir manzara. Güzel bir akşam yemeğini yerken arkada çalan o güzel müziği kaydetmek ve insanlarla paylaşmak istiyoruz. Küçük dokunuşlar ve ayarlar yaparak hızlıca paylaşıyoruz. Ama hepimiz isteriz ki çektiğimiz videolara gerçekten kısa ve etkili ayarlar yaparak onları profesyonel bir çekimmiş gibi gösterelim. Güzel bir haberimiz var, bu yazı ile bunu mümkün kıldık! Size önerdiğimiz ve ayrıca bizim de kullandığımız 4 adet ücretsiz video düzenleme programını tanıtmak istiyorum 🙂

BLENDER

En çok kullanılan ücretsiz program olan blender Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılan bir masaüstü uygulamadır.  Herkesin kullanabileceği açık kaynaklı bir araçtır. Özellikler açısından oldukça gelişmiştir. Blender 3D animasyon ve modelleme tarafında fazlasıyla işinizi görmektedir. Bunun dışında video düzenleme için de gerekli kaynağı size sunmaktadır. Hem başlangıç düzeyi hem ileri düzey kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Ana olarak; düzenleme, video kesme, ekleme, hız kontrolü, filtreler ve senkronizasyon gibi çoğu şeyde fazlasıyla kullanılabilir. Her anlamda işinizi göreceğinize emin olabilirsiniz 🙂

Link: blender.org – Home of the Blender project – Free and Open 3D Creation Software

LIGHTWORKS

Basit ve anlaşılır bir arayüze sahip olan Lightworks, çok fazla kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise yeni başlayanlar için harika bir program olmasıdır. Editleme yaparken verdiği ipuçları sayesinde videoları daha iyi hale getirmektedir. Birçok eğitici video ve ipuçları ile desteklenen program, video kırpma, çoklu kamera desteği ve YouTube için kullanılmak üzere olan 720p videoları dışa aktararak, birçok ses ve video düzenleme seçeneğine sahiptir. Ayarlayabileceğiniz zaman çizelgesi ve yeniden boyutlandırma ile videolarınızı birleştirmeye yardımcı olacaktır. İlk kez video editlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ederim!

Link: Lightworks: The professional editor for everyone

OpenShot

   Açık kaynaklı bir ücretsiz video düzenleme programı olan OpenShot’ın en kullanışlı özelliği sürükle-bırak arayüzü olmasıdır. Profesyonel kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen program çok sayıda kullanışlı özellikle ile güçlü bir video editörüdür. Animasyon düzenleme ve video efekti gibi bir çok seçenek sunan program ses dosyaları ve 4k videolar dahil olmak üzere birçok çeşit dosyayı aktarmanızı sağlamaktadır. Video düzenlemenin olmazsa olmazı video kesme ise çok bariz bir şekilde çok kolaydır. İlk aşamadan sonra, yani biraz daha alıştıktan sonra kesinlikle bu programa göz atmanızı tavsiye ederim.

Link: OpenShot Video Editörü | Linux, Mac ve Windows için Özgür, Açık ve Ödüllü Video Düzenleyici!

VideoPad Video Editor

Son olarak VideoPad Video Editor. Bunu koymamın sebebi, diğer bazı uygulamalar gibi basit olmasıdır. Çok fazla uğraştırmayan program, temel video düzenleme uygulamalarını öğrenmek içindir. Önceden yapılmış ses ve video efektleri içeren bir kütüphane ile karşımıza gelir. Temel seviyede ne yapacağımızı bilmekte zorlanabileceğimiz için bize yol gösterir. 3D video düzenlemeyi desteklemektedir. Şaşırtıcı yanı şu ki, çoğu platform bunu ücretsiz vermeye çekinir 🙂 Bunun dışında, hazırladığınız videoları YouTube gibi sosyal medyalara rahatlıkla aktarmanızı sağlar. 

Link: Video Editing Software. Free Download. Easy Movie Editor. 

Umarım bu yazı size yardımcı olmuştur ve çektiğiniz o güzel videoları daha profesyonel şekilde sunmanızı sağlar. 

Kendinize iyi bakın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir