The Social Network | Sosyal Ağ

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Bugün sizlere biyografi, dram ve tarihi kurgu türünde bir filmle geldim: Sosyal Ağ. Hepimiz az çok Mark Zuckerberg kim biliyoruz. Peki nasıl bu pozisyona geldi? Başından neler geçti biliyor muyuz? Hepinize izlemenizi önerdiğim bu film hakkında detaylara gelin beraber bakalım. 

3 Oscar Ödüllü bu filmi izlemeden olmaz!

Film neyi anlatıyor?

Film aslında Harvard’da okuyan bir öğrencinin hayatıyla başlıyor. Kendi kendine siteler tasarlayan bir öğrenci olan Mark, bir gün arkadaşıyla konuşurken bir oylama sitesi yapmaya karar verirler. Üniversitelerin ve başka sitelerin sistemlerine girerek, kız öğrencilerin fotoğraflarını toplarlar. İşte tam da burada adının neden ‘facebook’ olduğu biraz ortaya çıkıyor. Bu fotoğraflar adeta yüzlerden oluşan bir kitaba dönüşüyor. Daha sonra bu resimleri ‘hangisi daha güzel’ diye bir oylamaya açarlar. Okuldan uzaklaştırma alan Mark, okulda ismi oldukça duyulan biri olur.

Daha sonra Winklevoss ikizleri Mark’ı bulur ve kendi fikirlerinden bahseder. Daha sonra Mark’ın aklına başka bir fikir gelir ve sizce bu fikir nedir?

Facebook’un kuruluşunu ve nasıl geliştiğini anlatan bu filmden ilham almamak imkansız. Dilerim ki hepiniz izlersiniz. 

Filmde kimler oynuyor?

Filmde kimler kimler yok ki? 

Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Justin Timberlake, Aaron Sorkin, Armie Hammer, Dakota Johnson ve daha nicesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir