RAMPAGE | BÜYÜK YIKIM

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Ben bu ara dizilerden çok filmlere sardım. Çünkü günlük hayatımızda yoğunluğum daha da arttı ve filmlere başlayıp bitirebiliyoruz! Uzunca bir süre aklımızda ne olduğunu tutmamıza gerek kalmıyor. O yüzden bu ara benden dizi yerine bol bol film önerisi görebilirsiniz! Bugünkü önerim ise Büyük Yıkım diye Türkçeye çevrilmiş olan film RAMPAGE! Gelin detaylara beraber bakalım.

Konusu ve türü nedir?

Büyük yıkım, aksiyon ve macera kategorilerinde yer alır. Ancak filmi izlerken o kadar gerildim ki, bence gerilim kategorisinde de ele alabiliriz. Primatolog olan Davis Okoye’nin, doğumundan beri ilgilendiği bir gorille farklı bir bağlantısı vardır. Bu gorile işaret dilini öğretmiş ve kendilerince konuşmayı çözmüşlerdir. Oldukça nazik olan bu goril, bir deneye kurban gidip zapt edilemeyen bir varlığa dönüşür. Bu gorille beraber iki adet hayvan daha bu şekilde bir mutasyon geçirir. Genetikleriyle oynanan bu hayvanları kurtarmak ve bütün bir ülkeyi de felaketin eşiğinden döndürmeye çalışan Okoye, bir genetik mühendisi ile beraber harekete geçer. Film, bir video oyunundan uyarlanmıştır.

Ben filmi oldukça beğendim. Bir defa izlerken asla sıkılmadım. Hatta bazı sahnelerde o kadar gerilmişim ki vücudumun sonradan ağrısından anladım. Filmin hayvan haklarına değinişini ve insanların hırsını, kibrini savunmasız canlılar üzerinde nasıl uygulayabildiğini ortaya serişini oldukça sevdim. Güçlü ve zengin olan birinin, her şeyi yapabileceği kibri o kadar güzel anlatılmış ki, adeta evet gerçekten de böyle diyorsunuz.

Hepinize izlemenizi öneririm! Esenlikle kalın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir