PATRONDAN KURTULMA SANATI

Merhabalar! Bu aralar işler üstünüze gelmeye mi başladı? Patronlarınızın yüzünü görmek dahi istemiyor musunuz? O zaman sizleri kara mizahıyla güldürmekten karnınızın ağrımasına sebep olacak mükemmel bir filmle geldim: Patrondan Kurtulma Sanatı. 

Bu filmin posterini son zamanlarda yine çok sık görür oldum; yıllar önce ilk izlediğimde çok gülmüştüm, oturup ailemle de izlemek istedim. Herhangi bir filmi tekrar tekrar izleme taraftarı olmasam da, bunu annemler için izledim, yine güldüm ve bu filmin yazmaya değer olduğunu düşündüm. 

Öncelikle genel bilgileri vereyim, film kara mizah komedi türünde ve Netflix’te var. Bazılarına göre zaman zaman uçuk kaçık kaçabilir. Bence kısa diyebileceğimiz sürede: Yalnızca 1 saat 37 dakika? Yorgun akşamlarınızda iyi gelebilecek bir film, modunuzu yükseltmek için de gerçekten çok iyi bir seçenek olacağını düşünüyorum. İzleyin ve yanılıyorsam yorum bırakın, haklıysam da çiçekleri odama yollayın lütfen 🙂 Biraz da oyunculardan bahsetmek istiyorum. Şimdi sizler de göreceksiniz, kadro muh-te-şem! Jason Bateman, Charlie Day, Jason Sudeikis, Jennifer Aniston, Colin Farrel, Kevin Spacey gibi efsane isimlere Donald Sutherland, Jamie Foxx, Julie Bowen ve Lindsay Sloane eşlik ediyor! 

Öyleyse filmin konusuna gelelim… Zaten film kısacık, bu yüzden sizlere istediğim kadar bahsedemeyeceğim, spoiler istemezsiniz herhalde? 🙂 Film; işlerinden memnun olmamalarına rağmen istifa edemediklerinden, çözümü patronlarından kurtulmakta bulan 3 yakın arkadaşın birbirinden yaratıcı stratejik çözümlerini konu edinmiş. İzlerken kahkaha buhranına kapılıyorsunuz, tekrar söyleyeyim! 

Bir güzel bir kötü haberle yazıyı bitirmek istedim… Filmin ikinci devam filmi de 2014’te çekilmiş fakat bu Netflix’te yok 🙁 Yine de ikincisini de izlemek isterseniz rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

Benden şimdilik bu kadar, izlerseniz fikirlerinizi, varsa önerilerinizi beklerim! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir