Özgürlük Yazarları

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Bugün sizlere gerçek bir hikayeyi anlatan bir film önerisi ile geldim: Özgürlük Yazarları. Özgürlük Yazarları aslında bir kitaptan uyarlanmıştır. Kitap ise gerçek hayattan. Amerikan gençlik ve dram filmidir. Peki, Özgürlük Yazarları konusu nedir? Özgürlük Yazarları IMDb puanı nedir? Özgürlük Yazarları filmi oyuncuları kimdir? Gelin detaylara beraber bakalım.

Özgürlük Yazarları konusu:

Mesleğinde yeni bir öğretmen kaynaştırma öğrencilerinin de bulunduğu bir okulda göreve başlar. Okulda her ırktan öğrenci vardır: siyah, beyaz, asyalı, ispanyol vs. Okulda aynı zamanda cezaevine girmiş ve çıkmış öğrencilerde bulunmaktadır. Bu okulda yönetim öğrencileri başarılılar ve başarısızlar olarak kategorilendirmiştir.

Başarılı öğrencilere imkan ve kaynak sağlanırken; başarısız, sürekli kavgaya karışan, hapise girmiş öğrencilere ise ne imkan ne de kaynak sağlamaktadır.

Öğretmen okulun bu bakış açısından rahatsız olur ve kendi sınıfı için bir şeyler yapmaya karar verir. Ama çete savaşları yüzünden ailelerini arkadaşlarını kaybetmiş bu öğrencileri değil arkadaş yapmak, aynı sınıfta bir ders saati bile tutmak zordur.

Bu film çete savaşlarının yüksek görüldüğü, ırk çatışmalarının tavan yaptığı dönemi anlatan bir filmdir. Bir öğretmenin ise bir grup öğrenci üzerinde neler yapabileceğini ve neleri değiştirebileceğini anlatır.

Özgürlük Yazarları IMDb puanı nedir?

8,4 puanlı bir filmdir.

Özgürlük Yazarları oyuncuları kimdir?

Hilary Swank, Scott Glenn, Imelda Staunton ve Patrick Dempsey yer almıştır.

Özgürlük Yazarları film yorumu:

Ben filmi oldukça beğendim. Gerek gerçek bir hikaye oluşu, gerekse öğretmenin harcadığı çaba bakımından. Bir öğretmenin bir grup öğrenci üzerindeki gücünü ve neleri değiştirebileceği gözler önüne seriyor. Aynı zamanda dönemin siyasi ve sosyal yapısını da oldukça güzel gözler önüne seriyor.

İyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir