Ölümcül Makineler

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Bilim kurgu sevenler buraya gelsin! Çünkü sıradaki önerimiz bilim kurgu sevenler için! Ölümcül Makineler. Aksiyon, macera kategorisine giren bu distopik film neyi anlatıyor?

Öncelikle film 2018 yılında yayınlanmıştır. Senaryosu Fran Walsh, Philippa Boyens ve Peter Jackson tarafından, Philip Reeve’in 2001 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Başrollerini, Hera Hilmar ve Robert Sheehan oynamıştır.

Konusu nedir?

Ölümcül Makineler, bir yıkımın ardından dünyada hayatta kalmaya çalışan insanları anlatıyor. Medeniyeti yok eden bu felaketin üzerinden yıllar geçmiştir ve insanlık kendine yeni bir yaşam biçimi geliştirmiştir. Hareket eden şehirler! Hareket eden büyük şehirler, küçük kasabaları yağmalar. Tom, Londra şehrinin alt sınıfındandır ve Hester ise küçük bir kasabadan Londra şehrine gelmiştir. Hayatları bir şekilde kesişen bu ikili, beraber yaşam mücadelesi verecektir. 

Bir distopyayı anlatan bu fantastik film izlerken sizi sınıflar arası ayrımı, büyük şehir insanları ve kasaba insanları arasındaki ayrımı, güçlü ve güçsüz arasındaki ayrımı gösterecektir. Çıkarcılıkla yaşayan bir dünyayı gözler önüne sermektedir. 

Hepinize iyi seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir