Netflix Türkiye’de Bugün Birinci Sırada: LUPIN

Merhaba! Netflix artık ayrılmaz bir parçanız oldu mu? Eğer son çıkanları takip ediyorsanız bunu da duymuşsunuzdur, son zamanlarda tüm sosyal medya platformlarında herkesin birbirine tavsiye ettiği o meşhur dizi: Lupin! Peki neymiş konusu, oyuncuları, yönetmeni gelin birlikte keşfedelim.

Öncelikle Lupin, 8 Ocak 2021 itibariyle Netflix’te prömiyeri yayınlanmış internet Fransız dizisi. Lupin dizisi suç, komedi, aksiyon ve gizem türünde. Her bölümü yaklaşık 45 dakika olan Lupin’in şimdilik 5 bölümü mevcut. 1. kısım 5 ve 2. kısım 5 olmak üzere zannediyorum ki toplam 10 bölümlük bir dizi olacak.

George Kay ve François Uzan ikilisinin yazdığı ve Marcela Said, Ludovic Bernard, Louis Leterrier’in yönetmenliğindeki Lupin, şimdilerde çok popüler. Louis Leterrier’i nereden mi hatırlıyoruz? Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me) ya da The Incredible Hulk filmlerinden olabilir! Peki oyuncular kim? Başrol Omar Sy’e Ludivine Sagnier, Clotilde Hesme, Nicole Garcia ve dahası eşlik ediyor.

Lupin Dizinin Konusu Nedir?

Lupin, Paris’te gerçekleşen bir soygunu anlatıyor. Ana karakterimiz Assane Diop (Omar Sy), varlıklı bir ailenin babasını suçlaması üzerine intikam almak ister.

Peki Diop, kimin macerlarından esinleniyor dersiniz? Arsene Lupin! Aaa bu kim mi? Maurice Leblanc taradından yaratılmış kibar hırsız karakteri. Burada bir şeyi bilmekte yarar var, Lupin aslında Arthur Conan Doyle tarafından yaratılmış Sherlock Holmes karakterinin Fransız karşılığı 🙂

IMDb’de 7,8/10 puanla seneye hızlı ve başarılı giriş yapmış Lupin, Netflix Türkiye’de bugün 1 numara! Herkes birbirine öneriyor, millet 2. kısmı heyecanla bekliyor madem, ne duruyorsunuz! Kaçırmayın derim 🙂

Keyifli günler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir