Multiplayer Strateji Oyunu: Agrou

Herkese merhaba! Bugün 2020 yılında çıkmış taze ve çok oyunculu strateji oyunu ile karşınızdayım; Agrou. Bildiğiniz üzere yasaklar devam ediyor ve evde kalmaya devam ediyoruz. İşlerimiz, güçlerimiz, okullarımız her şeyimiz eve taşınmış durumda. İnsanlarla olan ilişkilerimiz de eve taşındığı için uzaktan film izlemek, görüntülü yapmak ve oyun oynamak bu sıralarda fazlasıyla artmış durumda. Bu oyun ise kalabalık arkadaş grupları için birebir! Özellikle bu oyun sayesinde arkadaş grubunuzda kimlerin iyi bir yalancı olduğunu görebilmek oyunu komik kılıyor 🙂 Dilerseniz oyun hakkında daha fazla detaya geçelim.

Agrou oyunu 25 Temmuz 2020 yılından Osmose Studios tarafından geliştirilen ve Bingames tarafından yayınlanan bir oyundur. Oyun çok taze olmasıyla birlikte dünyada yeni yeni keşfedilmeye başladığını söylemek mümkündür. 

Oyunun konusuna gelirsek, bir grup köylümüz ve bunların küçük bir kasabası var. Sorunları ise kurt adamlar! Kurt adamlar sırasıyla insanları yemektedirler. Her gün bir araya gelirler ve kurt adamların kim olduğunu bulmaları gerekmektedir. Ama sorun ise burada başlıyor, gün ağarınca herkes normal köylü modunda! 🙂 Peki nasıl mı bulunuyorlar derseniz? Tartışarak! Oyunda farklı karakterler bulunmaktadır; Köylü, kahin, cadı, aşk tanrısı, küçük kız, muhafız, sisli kurt ve kurt… Bunun gibi tam 21 karakter var ve oyuna ne yazık ki hepsini alamıyorsunuz. Oyun nasıl mı bitiyor, ya köy kazanacak ya da kurtlar! Bunun dışında aşk tanrısı tarafından aşık olan kişiler de kazanabilir ama söyleyeyim bu durum çok nadir yaşanmaktadır. 🙂 Oyunda çok ciddi bir strateji uygulamanız gerekmektedir. Yani doğruyu söylemek gerekirse yalan makinesi olmanız gerekiyor! Oyunu oynamak için rolleri gerçekten çok iyi anlamanız gerekir. Steam oyun rehberinde oyundaki karakterlerin özelliklerinin çok iyi anlatıldığı bir sayfa bulunmaktadır. Oyunu daha iyi anlamanız için aşağıya bırakıyorum.

   Karakter özellikleri: Guide :: Agrou Rehber

Oyunun yılların oyunu Town of Salem’e benzediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Ama buradaki grafiklerin çok daha iyi olduğu su götürmez bir gerçek. Bazı karakterler aynı olmakla birlikte bazı karakterler oyuna özgüdür. Güzel ve keyifli bir oyun ama bazı eksik yönleri var. Oyun daha yeni yeni keşfedildiği için sunucular o kadar dolu değil. Ayrıca tanımadığınız insanlarla oynadığınız zaman, oyunun sizin için zehir olma riski çok yüksek. Minimum 4, maksimum 12 kişi ile oynanan oyunu ne olursa olsun arkadaşlarınız ile oynamanızı tavsiye ederim! 

Oyun iyi, grafikler iyi, ama dediğim gibi arkadaşlarınız ile oynadığınız zaman! Eve kapandığımız bu dönemde arkadaş gruplarınız ile güzel vakitler geçirebilir ve kimlerin iyi yalancı olduğunu anlamak isterseniz ideal! 🙂 Oyun Steam üzerinden 20,50 TL’ye satılıyor, ama indirim günlerinde bu fiyatın daha aşağıya düştüğünü gördüm. O günleri beklemekte fayda var. 

Steam için link: Agrou on Steam

Sistem gereksinimleri -minimum-:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
  • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 x86 and x64
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E6750 (2 * 2660) or equivalent
  • Bellek: 1024 MB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 750 (2048 MB) or equivalent
  • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 8 GB kullanılabilir alan

Yazımızın sonuna geldik. Oyunu oynarsanız yorum yapmayı unutmayınız!

İyi oyunlar!

One Reply to “Multiplayer Strateji Oyunu: Agrou”

  1. […] merhaba! Geçen yazımızda (Agrou) olduğu gibi bugün yine 2020 yılında çıkmış bir oyun ile karşınızdayım; Holdfast: […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir