Meksika Mutfağı: TacoFit

by:

MEKANSon Eklenenler

Merhabalar! Bugünkü dünya mutfağı mekan tarifimizde TacoFit var! 

Dürüst olmak gerekirse ben yemek yemeye, yeni tatlar denemeye bayılırım. Meksika Mutfağı’na da ayrı bayılırım çünkü harika baharatları var ve acıdan bol bi’ şey yok 🙂 Finlandiya’da yaşadığım süre boyunca da Meksika’dan gelenler olsun, orada gittiğim Meksika Mutfağı Restaurantları çalışanları olsun hep güzel şeyler yedirdiler, hiç hüsrana uğramadım 🙂 Henüz daha Meksika yemeklerinin tadına bakmamış arkadaşımı da aldım yanıma, İstanbul’da ona tattırayım dedim ve TacoFit’e geldik. Benim de burayı onunla ilk deneyişimdi, ama asla son olmayacak emin olabilirsiniz! 

Bizim gittiğimiz şubesi Nispetiye’dekiydi, tatlı küçük bir mekan. Bildiğim kadarıyla şimdi Bakırköy, Beşiktaş ve Ataşehir’de de var. 

Loş ışıkların verdiği sıcaklık ile inanın müthiş bir ambiyans yakalamışlar. İçeri girer girmez sizleri güler yüzleriyle karşılayan çalışanları hemen menü getiriyor, dilerseniz sizlere yardımcı da olacaklardır. Biz ortaya nachos aldık, bazı yerlerdeki Jalapeño pek acı olmuyor biliyorum, fakat emin olun buradaki acı, tatlı bir acısı var bana göre 🙂 Ayrıca, kendimize de birer porsiyon taco söyledik, 1 porsiyon tacoda iki tane var. Atıştırmak için geldiğimiz bu mekanda tıka basa doyduk ve maalesef akşam yemeği için rezervasyon yaptırdığımız yeri arayıp iptal ettirdik 🙁 

Menüsü bir Türk kafe&restaurantına kıyasla tabii ki daha dar kapsamlı, fakat içinde Meksika’ya dair aklınıza gelebilecek her şey var. Kahvaltı dahi sunuyorlar, tabii sakın serpme kahvaltı gibi Türk yemekleri beklemeyin, üzülürsünüz 🙂 

Bizden şimdilik bu kadar, eğer giderseniz lütfen paylaşın, bolca fotolar çekin, eğlenin. 

Afiyetler olsun!

2 Replies to “Meksika Mutfağı: TacoFit”

  1. Göktuğ dedi ki:

    İnsanı Taco yemeğe sevk eden bir yazı olmuş, ellerinize sağlık çok güzel bir yazı 🙂 En yakın zamanda yeniden gideceğim!!

    • Ceyda Şişmanoğlu dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz! Giderseniz bizden selam söyleyin lütfen, şimdiden afiyet olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir