Lucy

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Harika mı harika bir filmle geldim! LUCY. Çok bilindik olan bu filmi hala duymamış ya da izlememiş varsa hemen izlensin! Luc Besson’un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson ve Morgan Freeman oynamaktadır. 2014 yılında yayımlanan bu filmi Netflix’ten ya da internet üzerinde farklı sitelerden izleyebilirsiniz. 

Nedir bu filmin konusu?

Gerilim, aksiyon ve bilim kurgunun birleştiği bu filmde olası senaryolardan bahsedilmektedir. Morgan Freeman(Profesör Norman), üniversitede ders verir. Öngördüğü bazı hipotezleri vardır. Bunlardan biri beyinle ilgilidir. Norman, beynimizin sadece %10’nu kullandığımızı ve bir gün bunu sırayla %20, %30, %40’ını kullanabilseydik, neler olurdu üzerine çalışmıştır. 

Scarlett Johansson(Lucy), takıldığı kişiyle vedalaşmak üzereyken, kendini bir anda mafya çetesinin içinde bulur. Karnına yerleştirilen bir uyuşturucuya kuryelik yapmak zorunda bırakılan Lucy’nin karnındaki poşet patlar. Bütün vücuduna yayılan uyuşturucunun gücüyle Lucy’nin beyni yavaş yavaş kapasitesini artırmaya başlar. Akıl okuma, telekinezi gibi insanüstü güçlere sahip olmaya başlayan Lucy’nin beyni her dakika kapasitesini daha da arttırmaktadır. Peki, %100’e ulaşınca sizce ne olacaktır? 

Herkese tavsiye ettiğim bu filmden asla pişman olmayacaksınız. Senaryosu ve oyunculuklarıyla kendine hayran bırakacaktır! 

Şimdiden herkese iyi seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir