Kitabevi ve Cafe: Minoa

by:

MEKANSon Eklenenler

Herkese merhaba! Bugün sizlere İstanbul’un yine merkezi sayılan yerlerden birinden bir kitabevi – cafe önerisiyle geldim: Minoa. Beşiktaş Akaretler’de yer alan bu cafeyi daha önce hiç duydunuz mu? Eğer duymadıysanız gelin bu harika mekana beraber göz atalım!

Minoa hakkında

2014 yılında kurulmuş bir kitabevidir. İçerisinde bir cafe’de bulunmaktadır. İçerisi o kadar güzel tasarlanmış ki size anlat anlat bitiremeyiz. Akaretlerde hafif bir yokuş tırmandıktan sonra sizi ufak bir bahçe karşılıyor. Daha sonrasında içeriye ilk adımınızı attığınızda, karşınızda sizi büyüleyecek büyüklükte bir kütüphane yer alıyor. Türkçe – İngilizce karışık birçok yazar ve kitaplar bulunmakta. Arka tarafa doğru ilerlerseniz, raflar ve kitaplar arasında kaybolabilirsiniz! Elimi her gördüğüm kitaba atıp, arkalarını okumadan buradan çıkmam mümkün olmuyor!

Girişten sağ tarafa doğru döndüğünüzde ise cafe bölümü yer alıyor. Burada bir şeyler sipariş edip, kitap okumanın keyfini çıkarabilirsiniz! İçerisinin dekorasyonu sayesinde güzel fotoğraflar yakalamamanız ise imkansız! 

Fiyatlar nasıl?

Fiyatlar genel olarak her Beşiktaş cafe’si tadında. Ne çok pahalı, ne çok ucuz!

Burası tam olarak nerede?

Vişnezade, Süleyman Seba Cd. 52/A, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Müjdeli bir haber!

Eğer kitap alışverişi yapmak istiyorsanız ama pandemi döneminde Beşiktaş’a kadar gitmek istemiyorsanız, Minoa’nın internet sitesi üzerinden de sipariş verebilirsiniz!

Diğer mekan önerilerimize ulaşmak için buraya tıklayınız!

Esenlikle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir