Keep Talking & Nobody Explodes

by:

OYUNSon Eklenenler

Herkese merhaba! Bugün sizlere yeni bir oyun önerisi ile geldim. Karantina döneminde hem arkadaşlarım ile hem de aile içinde de beraber oynayabileceğimiz bir oyun! Keep Talking & Nobody Explodes. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı varken ve hazır yılbaşındaki 4 günlük tatilde yaklaşırken, bu oyuna bir göz atmaya ne dersiniz? Zamanın nasıl aktığını asla anlamayacaksınız. Keep Talking and Nobody Explodes oyununun amacı nedir? Kaç kişi oynanır? Ücretli midir?  Gelin detaylara beraber bakalım!

Keep Talking & Nobody Explodes oyununun amacı nedir?

Oyunun adından da belli olacağı gibi konuşun ki kimse patlamasın! Oyunun amacı ortada şifrelerle dolu bir bomba vardır ve gereken süre içerisinde verilen şifrelerin çözülmesi gerekmektedir. Bombalar en başta tabii ki kolaydır. Sonuçta alıştırma turları! Sonrasında ise gittikçe zorlaşır ve zamanınız daha da azalır.

Ama önemli bir noktası şu ki, bombayı sadece bir kişi görebilir. Bombayı göre kişi, çözülmesi gereken bütün bulmacaları tarif eder. Diğer herkes oyunun bomba imha rehberine bakıp, şifrelere çözüp, bombayı gören kişiye tarif etmelidir. Zamanında bütün şifreleri çözüp, bombayı durdurmak ise bu şekilde daha da zor olmaktadır.

Şifre çözmek için gerekli olan bomba imha rehberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Oyun kaç kişiliktir?

Oyunu en az 4 kişi oynamanızı öneririz. Aslında en ideali 8-9 kişi oynamaktır. Çünkü bir süre sonra bombalar o kadar zor bir hale geliyor ki, 4 kişiyken bile zamanında çözmek oldukça zorlaşıyor.

Oyun ücretli mi? Ücretliyse nereden alabilirim?

Oyun ücretli. Ama öyle çok pahalı bir fiyatı yok. 24 TL’ye oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Oyunu açtığınızda karşınıza yukarıda eklediğim fotoğraf gelir. İsterseniz serbest oynayabilir, isterseniz bombalar kitabından sizin için hazırlanmış bombaları çözmeye başlayabilirsiniz.

Peki, bomba kitapçığında gördüğümüz bomba kurulumundaki ifadeler nedir?

En baştaki sayı, size bombayı çözmeniz için verilen süredir. Modül olarak adlandırdığı şey ise çözmeniz gereken bulmaca sayısıdır ve son olarakta en fazla hata hakkınızı gösterir. 

Eklediğim fotoğrafa bakarsanız, bu örnekte 5 dakika sürede 3 bulmaca çözmemiz gerektiğini ve en fazla 3 hata yapabileceğimizi söyler.

Ve oyuna başlamadan önce son uyarı:

Peki, bombalar nasıl bir şeye benziyor? Sizin için zor bombalardan birinin fotoğrafını ekliyorum.

Gülmekten ölerek oynadığımız oyun olan Sea of Thieves için buraya tıklayın!

Hepinize keyifli oynamalar diliyorum! Eğer oyunu daha önce oynadıysanız düşüncelerinizi yorumlarda bekliyoruz. Sorularınız için her zaman buradayız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir