Jumanji

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Sizlere bir film önerisi ile geldim: Jumanji. Jumani yazınca büyük ihtimalle size ilk olarak 2019 yapımı olanı gösterecek ama benim bugün bahsedeceğim 1995 yılında yapılmış olanı. Siz hiç Robin Williams’ın oynadığı kötü bir film gördünüz mü? Şahsen ben henüz görmedim. Oyunculuğuna resmen hayranım. Tür olarak Çocuk/Macera kategorisine giriyor. Lakin yetişkinler de izleyebilir. Yani ailenizle beraber televizyonun karşısına kurulup izleyebilirsiniz. Peki, bu film neyi anlatıyor? Gelin detaylara beraber bakalım

Konusu ne?

Jumanji, iki çocuğun bir sandığı gömmesi ile başlar. Daha sonra aradan yıllar geçer ve zengin bir ayakkabı fabrikası sahibinin oğlu olan Alan Parrish tarafından bulunur. Oyunun gizemini fark eden Alan, arkadaşı Sarah’ı oynamaya çağırır. Oyunun gücünün farkına varan ikili, oyundan vazgeçmek istese de artık çok geçtir. Alan ortadan kaybolmuştur ve herkes Sarah’a deli gözüyle bakmaktadır.

Aradan yıllar geçer ve bu eve yeni birileri taşınır. Oyunu bulan abla ve kardeş oynamaya başlar ve işler çığrından çıkar. Acaba oyunun içinde sıkışmış Alan’ı bulabilecekler midir?

Oyunun lanetinden kurtulmak için oyunun tamamlanması gerekmektedir. Peki sizce oyunu tamamlayabilecekler midir? 

Bu soruların cevaplarını izleyerek keşfetmenizi diliyorum! 

Chris Van Allsburg’un  popüler olan kitabı Jumanji’den uyarlanmıştır. Joe Johnston tarafından yönetilmiştir ve IMDb puanı 7’dir. 

Daha fazla film önerisi için tıklayınız!

Esenlikle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir