İskambil ve Film: 21

Merhaba! Bilgisayar oyunları dışında oyun oynamaktan keyif alır mısınız? Kart oyunları, masa oyunları, takım oyunları? Eğer öyleyse ve iskambil bunlardan biriyse ilginizi çekebilecek bir film önerisiyle karşınızdayım!

Blackjack, yani 21, şans ve taktiğe bağlı iskambil oyunu normalde. Çeşitli türleri olsa da, 18. yüzyıldan beri oynanan bu oyunun orijinal versiyonu Fransız kumarhanelerinde halen bile oynanmakta. Eğer nasıl oynandığını merak ediyor veya daha çok şey öğrenmek istiyorsanız, oyunun kurallarını, puanlamasını ve türlerini kısa ve öz şekilde anlatan bir yazı: Yirmibir

Şimdi gelelim bu oyunun filmine, adı tabii ki 21! 2008 yapımı bu filmimizin türü suç ve 2 saat uzunluğunda.

Yapımcılarından ve aynı zamanda başrollerinden biri iki kere Oscar ödülü almış Amerikalı oyuncu ve yönetmen Kevin Spacey! The Usual Suspects (Olağan Şüpheliler) filmiyle akıllarda yer etmiş başarılı oyuncuya bu filmde eşlik eden diğer oyuncular ise: Jim Sturgess, Kate Bosworth, Aaron Yoo, Liza Lapir, Jacob Pitss, Laurence Fishburne, Jack McGee, Josh Gad.

Filmin konusu şöyle: Çok zeki bir grup öğrenci adeta Matematik dehasıdır. Zamanla Las Vegas kumarhanelerinde 21 oynayarak milyonlar kazanırlar. Kart uzmanı olmaları onlara pahalıya patlar ve her şey iyi giderken birden istemedikleri olaylarla karşılaşırlar.

Film bence yavaş başlıyor, fakat sonrasında öyle bir açılıyor ki! Aşırı heyecanlandığım anlar oldu, bi’ ara “kart sayma uzmanı” olmayı düşünmedim değil 😅 Gayet beğendiğim bir film oldu, kişisel hayatıyla gözlere batsa da Kevin Spacey’inin oyunculuğu su götürmez bir gerçek, bence bir şans da bu filme verin 🙂 Beyazperde’de 4.2/5 alan, iMDb’de ise 6.8/10 ile hiç de fena sayılmayacak bir puanlamaya sahip bu film akşamları sizlere mısırlarınız ile terapi gibi gelecek eminim 🙂

Bu yazımız şimdilik bu kadar, bir sonraki yazı için takipte kalmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir