İngilizce Kitap Önerisi: NOT WORKING -Lisa Owens

by:

KİTAPSon EklenenlerYAŞAM

Merhaba! Bugünkü kitap yorumlama yazımızda sizlere İngilizce bir kitapla geldim! Instagram üzerinden yaptığımız ankette İngilizce kitap önerisi istediğinizi söylemiştiniz. Öyleyse bu ilki olsun!

Bu kitabı uzun zamandır okumayı istiyordum, karantinaya nasip oldu. Kitap, özellikle biz gençlere, hayatıyla ne yaptığını bilmeyen, kendini kaybetmiş olanlara, kendini arayanlara yönelik. Şimdi ben böyle dedim, siz bunu kişisel gelişim kitabı sanabilirsiniz. Fakat öyle değil, bu bir roman, sizlere kendinizin kendinize sormaya cesaret edemediği sorular sordurtan, okurken bazen üzülüp, sinirlenip ya da gülüp sonra bir durup, kendini hayatınıza bakmanızı sağlıyor. Öyleyse kısaca konusundan bahsedeyim.

Romanın baş kahramanı Claire, henüz ne yapmak istediğini bilmeden ve planlamadan işinden istifa eder. Zaman içerisinde, etrafındaki herkesin hayatının kontrolde olduğununun görünmesiyle ve hayal ettiği işi bulamamsıyla paniklemeye başlar. Partneri Luke, annesi, babası, üniversiteden arkadaşları, yani en yakınındaki kişiler bile artık Claire’e yardımcı olamazlar, bırakın desteği, üstüne bile geliyorlar. Biraz realist bakarsak maalesef ki Claire’in de büyük yanlışlar yaptığını görebiliriz. 🙁 Etrafındakilerle ve kendiyle olan konuşmalarını okuduğumuz, inişli-çıkışlı ilişkisini bizzat yaşadığımız, paniğini bize satırlar sayesinde hissettiren bu kitap, ke-sin-lik-le okunmalı! Nokta atışı gözlemleri okuduğunuzda sizin de hayatınızın bir noktasının Claire’e benzediğini fark edeceksiniz. 

Belki de, hayalimizi gerçekleştirmek için, mükemmel hayatı yaşamak için hayatımızı fazla zorluyoruzdur, belki de biraz akışına bıraksak her şey yoluna girer, kim bilir?.. 

“Utterly addictive” -VOGUE

“Laugh-out-loud funny” -OBSERVER

“A gem” -IRISH TIMES

Şimdiden iyi okumalar dilerim, umarım zevk alırsınız. Görüşlerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir