Holidate

   Herkese merhaba! Bugün harika bir film değerlendirmesi ile karşınızdayım. Bu sene çıkmış taptaze yayınlanmış filmimiz, bu günlerde kendini Netflix sayfasında bol bol göstermektedir. Filmimizin adı; Holidate. 28 Ekim 2020’de yayınlanan romantik-komedi türünde bir film ve filmin yönetmenliğini John Whitesell üstlenmiştir. Senaryo kısmında ise Tiffany Paulsen’i görüyoruz. Film 1 saat 43 dakika süresi ile ne uzun ne kısa. Kadroda ise tanıdık isimler var; başrolde Emma Roberts ve Luke Bracey yer alıyor! 

Fragmanı gösterdikten sonra artık filmin konusuna geçmek isterim: Holidate Fragman | Trailer

   Jackson ve Sloane… Özellikle Sloane ailesi tarafından Noel tatillerinde bir baskı görmektedir. Aile toplantıları ve eğlenceli partiler düzenleniyor ve Sloane asla bir partner ile bu toplantılara katılmıyor. Jackson’ da öyle. Arkadaşlarının, çevrelerinin ve ailelerinin sürekli yargılamaları ile karşı karşıya kalıyorlar. Ne kadar ikisinin de iş hayatı yoğun olsa da bazı dateler gerçekleştiriyorlar ama başarısız ve garip durumlarla karşılaştıklarını söylemek isterim; özellikle Jackson! İkisimim de bu durumdan hoşnut oldukları söylenemez, böyle tatillerde kim yalnız olmak ister? Bir avm sırasında şans eseri tanışan bu çiftimiz zamanla konuştukça birbirlerinin “Holidate”i olmaya karar verirler. Peki ya nedir bu Holidate? Çok basit, sadece tatillerde ve özel günlerde bir araya gelecekler, ailelerinin baskılarına kulak asmadan eğlenip içip, bir sonraki tatile kadar görüşmeyecekler! İkisi de bu durumu kabul eder. İlk olarak Noel’de başlar ve bir sonraki Noel’e kadar sırasıyla sürer. Zamanla tatillerde farklı konuşmalar ve farklı durumlar olur tahmin edeceğiniz üzere. Bu tatiller ve geçirilen onca hoş vakit zamanla bu çiftin arasında başlayacak aşkın temelini atar. Ve bir Avm’de başlayan bu hikaye yine Avm’de güzel bir sonla biter! 

   Filmin eğlenceli olduğunu kesinlikle söylemek isterim! IMDB puanı ne kadar 6.1 olsa da film keyifli vakit geçirmek için birebir. Filmimizin bazı yerlerde “Amor de Calendario” adı ile de yayınlandığını da belirteyim 🙂 Evde kaldığımız bu günlerde kesinlikle zaman öldürmek ve eğlenmek için izleyebilirsiniz!

   İyi seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir