Güçlendirici Tırnak Kürü: Sürekli Kırılan Tırnaklar

by:

Son EklenenlerYAŞAMYAŞAM ŞEKLİ

Herkese merhaba! Yine günlük bir soruna bir çözüm ile geldim! Benim sürekli duyduğum bir cümle var. ‘Tırnağım kırıldı ya!’ Belki sizler de duymuşsunuzdur! Tırnaklarımız bazen kazayla da kırılabiliyor. Ama eğer güçsüz bir yapısı varsa, en ufak bir şeyde bile kırılabiliyor. Ben bazen tırnağımı kırdığımı sonradan fark ediyordum. Bu yüzden tırnak bakımı yapmaya karar verdim ve bugün sizinle kullandığım iki güçlendirici tırnak bakımını paylaşacağım. Güçlü Tırnak Kürü ve hazır tırnak sağlamlaştırıcı için detaylara geçelim mi?

Öncelikle piyasada hazır tırnak sertleştirici ve hazır tırnak güçleştiricilerden de destek alabilirsiniz! Benim her zaman kullandığım ve güvendiğim ise NK Blue Diamond Top Coat.

Baya bir süre gidiyor ve düzenli kullanımda etkisini görebilirsiniz! Kullanırken ise ojenin altına sürülmesi gerekmektedir. Ben bazen sadece bu koruyucuyu bile sürüyorum çünkü bir parlaklık havası da veriyor.

Peki, asıl tırnak güçlendirici kür nedir? Evdeki malzemelerle yapmak mümkün mü?

Evde herkesin yapabileceği ve tamamen doğal bir kür tarifi ile karşınızdayız.

Malzemeler: 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı ince kıyılmış sarımsak (isteğe bağlı)

Malzemeleri karıştırıp bir kaseye alın. Parmaklarınızı batırıp, 10 dakika boyunca içinde bekletebilirsiniz. Evet, ellerimizi kullanmadan 10 dakika geçirmek zor gelebilir. Benim tavsiyem karşınıza izleyecek bir şey açmanız! 

Zeytinyağı besleyici ve nemlendirici bir etki göstererek tırnaklarını besleken, limon ise dezenfekte işlemi görür ve tırnaklarınızı temizler. Sarımsak ise tırnakların uzamasında ve güçlenmesinde önemli derecede bir etki gösterir. 

Haftada 2-3 kez uygulayarak 1 ay sonunda önemli ölçüde bir değişim fark edebilirsiniz!

Tecrübelerini ve önerilerinizi yorumlarda bekliyoruz!

Uzayan ve Artan Saçlar için olan kürümüze ulaşmak için buraya ve cilt bakımı için buraya tıklayabilirsiniz!

Esenlikle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir