Google Adsense: Nedir? Nasıl kullanılır?

by:

Son EklenenlerTEKNOLOJİ

Herkese merhaba! Bugün sizlere merak edilen bir konuyla geldim. Siteniz var ve bir gelir mi elde etmek istiyorsunuz? Ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Sizlere adım adım sitenizden nasıl gelir elde edeceğinizi, Google Adsense’e kayıt olmayı ve karşılaştığınız sorunlar karşısında ne yapacağınızı anlattığımız bu yazıya bekleriz! Gelin detaylara beraber bakalım.

Google Adsense nedir size nasıl gelir sağlar?

Adsense, internet sitesi yayıncılarının, sitelerinde reklamlar sergileyerek para kazanmalarını sağlayan bir platformdur.

Google Adsense’e nasıl kayıt olunur?

1 – Google Adsense sitesine girin.

2 – Şimdi kaydolun’a tıklayın.

3 – Sitenizin URL’sini girin.

4 – Mail adresinizi girin.

5 – Kaydet ve devam et’e tıklayın.

6 – Oturum açın.

Google Adsense’e kaydolduk, şimdi ne yapacağız?

Adsense oturumunuzu açtıktan sonra sizi bir ekran karşılayacak. Ekran üzerinde sizin adsense kodunuz gösteriliyor ve bu kodun sizin sitenizde bulunmadığı söyleniyor. Panik yapmayın!

Eğer WordPress kullanıyorsak, Adsense eklentisi ile bu kodu sitenizdeki sayfalara otomatik olarak ekleyebilirsiniz. WordPress kullanmıyor musunuz? O zaman sitenizin panelinizin bulunduğu kök dizine gidin ve index.php sayfası içerisinde <head></head> tagları içerisine yapıştırın. İşlem tamam!

Şimdi Google’ın sizin sitenizin reklamlar için uyumlu/yeterli olup olmadığına bakmasını beklemeliyiz.

Google Adsense’e başvurdum fakat olumsuz yanıt geldi ne yapmalıyım?

Bu gayet normal bir durum, Adsense sizin sitenizin yetersiz olduğunu düşündü ve size reklam vermedi. 

Peki ne yapmalıyız?;

Umutsuzluğa kapılmayın, içeriklerinizi kontrol edin ve daha fazla içerik yazmaya, siteye daha fazla trafik çekmeye gayret edin. Google’da size reklam vermek istiyor endişe etmeyin!

İçeriklerinizi kontrol ettiniz ve tekrar başvurmak için hazır mısınız? O zaman tekrardan başvurun ve sonucu bekleyin.

Google Adsense’e başvurum kabul edildi fakat nasıl reklam eklenir bilmiyorum?

Öncelikle reklam aldınız, tebrikler! Artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hemen Google Adsense sitesinden oturumunuzu açıyorsunuz ve Reklamlar kısmına geliyorsunuz. Eğer isterseniz sitenize otomatik olarak reklamlar ekleyebilir veya bu kısımdan alacağınız HTML kodları ile yazınızın içerisine ekleyebilirsiniz.

Unutmayın! Ziyaretçileriniz çok fazla reklam görmekten hoşnut olmayacaktır. Dolayısıyla sitenizde çok fazla reklam göstermemeniz ziyaretçilerinizin devamlılığı için iyi olacaktır.

Unutmadan hatırlatayım! Reklamlarınıza siz tıklamayın, eğer siz tıklarsanız ve Google bunu trafik akışınızda farkeder ise, size 30 günlük bir yasaklama getiriyor, tekrar yaparsanız sayfanız Google’da çok gerilere düşüyor ve ziyaretcilerinizin sizin sitenize erişimi zorlaşıyor.

Yazımızı beğendiyseniz, sormak istediğiniz soru varsa aşağıda soru kısmımızda sorabilirsiniz, soruları yanıtlamak için ben burada olacağım!

Esenlikle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir