Gizli Dünya!

Herkese merhaba! Sizlere muhteşem bir film önerisi ile geldim: Gizli Dünya! Lenny Abrahamson’un yönettiği ve Emma Donoghue’nun yazdığı 2015 yapımı bir dram filmidir. Aynı adlı bir kitaptan uyarlanmıştır.

Başrollerini Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, Sean Bridgers ve William H. Macy paylaşan film 4 dalda Oscar’a aday gösterilmiştir. 88. Akademi Ödülleri’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazanmıştır.

Konusu aslında önceki yazılarımızdan birinde bahsettiğimiz hayır deme sanatı ile fazlasıyla bağdaşıyor! Hayır diyemeyen bir kadın ve sonrasında başına gelenler… İstenilen bir yardıma hayır diyemediği için kaçırılan ve yıllarca bir odaya hapsedilip, tecavüz edilen kadının bir çocuğu olur. Çocuk 5 yaşına geldiğinde kadın odadan kaçmak için planını harekete geçirir. Kadın ve çocuğun odadan kurtulma hikayesini anlatan bu filmi izlemenizi öneririz.

İzlerken yok artık demekten vazgeçemeyeceğiniz bir film. Belki de nasıl böyle bir yaşam mümkün olabilir diye sorgulamayı bırakmayacaksınız. Kaçma planlarını ve deneyişlerini izledikçe ge-ri-le-bi-lir-si-niz! Psikoloji severlerin çokça beğeneceği bir film olduğunu düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyoruz! Sağlıcakla kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir