Gizem ve Komedinin Efsane Birleşimi: Murder Mystery

Merhabalar 🌿 Bugünkü film yazımızda sizlere izlemekten bıkmayacağım bir filmden bahsedeceğim: Murder Mystery

Murder Mystery, Türkçe adıyla “Gizemli Cinayet”, Jennifer Aniston ve Adam Sandler ikilisinin en güzel projelerinden. 2019 yapımı olan, yaklaşık 1 saat 30 saat sürecek bu film, sizlere zamanın nasıl geçtiğini fark ettirmeyecek bile! Ailenizle izleyebileceğiniz, “iyi ki izlemişiz” diyeceğiniz bir film bu, bizden söylemesi! 

Polis Nick (Adam Sandler) ve kuaför Audrey (Jennifer Aniston) yıllardır finansal sebeplerden dolayı erteledikleri balayına gitme kararı alır. İkilinin anlaşmazlıkları çok olsa da beraber hareket etmekten vazgeçmiyorlar. Kavgaları izleyiciye komedi etkisi yapıyor, bu yüzden akıllara hemen Safiye Soyman ve Faik Öztürk’ü getiriyor :)) Balayı diye çıktıkları yolda, yaşanabilecek en talihsiz şey gerçekleşiyor: Cinayet. Üstelik, katilin kim olduğu bilinmiyor ve baş şüpheli bu çift görünüyor! 

Her ne kadar cinayet ve gizem türü filmler izlesem de bu filmde katilin kim olduğunu tahmin edememiştim. Sizleri güldürürken, bir yandan da katilin kim olduğunu bulmaya zorluyor. Tam katilin kim olduğunu öğreniyorsunuz, başka bir komedi patlıyor! 

Daha fazla yazmak ve filmi övmek çok isterdim, ancak film bir buçuk saatçik olunca yazısı anca bu kadar oluyor, dahası spoiler olur 🙂 “Bugün ne izlesem” diye düşünüyorsanız, sizlere şiddetle tavsiye ederim. 

Güzel bir haber ise, filmin ikincisinin çekileceği konuşulmakta. Filmin ikinci serisinde Uncut Gems ile dikkatleri çeken Adam Sandler ve Friends rolüyle unutulmayan Jennifer Aniston’ın rollerine devam etmesi bekleniyor. 

Aynı ikilinin 2011 yapımı “Just Go With It” (Hayatım Yalan) filmini de zamanında çok beğenerek izlemiştim. Bu da ek bir tavsiye olarak burada kalsın. 

İyi seyirler! 🎬

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir