Gelişli Balık Restaurant

Merhaba! Balıkla aranız nasıl? Deniz manzarası eşliğinde lezziz bir balık, bira, şarap, rakı, şalgam ile birlikte bolca meze fena olmaz sanki? Keşke korona bitse de mekanlarda oturabildiğimiz o günlere geri dönebilsek… Hiçbir şey düşünmeden… Elbet bir gün bitecek, ee o günler için mekan önerisi yapalım o zaman. Bugünkü durağımız Gelişli Balık Restaurant.

Burası Sarıyer’de, atmosferiyle, manzarasıyla, personeliyle ve lezzetli yemekleriyle benim favori balıkçım. Ne zaman gitsem, ne istesem var. Taze balık, hızlı servis; işte en önem verdiğim ikili. Porsiyonları aşırı doyurucu geliyor, envai çeşit de meze servisleri var; hepsi birbirinden kaliteli ve lezzetli ama benim favori mezem sıcak köz patlıcan. O kadar güzel geliyor ki o köz patlıcan, soğuk yemeğe alıştığım bu mezenin sıcağının tadına varınca daha da yiyemez oldum. Ayrıca alkollü alkolsüz bir sürü de içkileri var. Gönlünüze göre bir şeyler bulacağınıza eminim 🙂 Aşağı yukarı çoğu balık restaurantlarında canlı müzik olsa da burada yok, işte bu yüzden en sevdiğim! Köprü ve deniz manzarasıyla kafamı dinleyip yemeğin tadını çıkarırken arkada çalan hoş müziği canlı müziğe tercih ederim doğrusu. Neyse, diyelim balıkları mezeleri yediniz, içeceğinizi içtiniz. Sırada ne mi var? E meyve tabağı? Balık restaurantlarının olmazsa olmazı! Efendim aynı meyve neden benim evimde böyle lezzetli çıkmıyor bilmiyorum. Müthiş donatıyorlar tabağı. E bu kadar yeter tıka basa doyduk diyeceksiniz, demeyin! Çünkü benim en kötü huyum yemek sonrası tatlısı 🙁 Harika bir kabak tatlıları var, eğer onun mevsimi değilse küçük dilimler halinde servis edilen revani, alternatif olarak bir de dondurmalı irmik helvası… Sıcak da bir çay… İşte şimdi oldu, rahat rahat hesabı isteyebilirim 🙂 Hesap da öyle abartı bir meblağda gelmiyor açıkçası, normal. Mekan, manzara, kalite, servis hızı derken hepsini göz önüne alırsak hak edilen neyse o geliyor.

Bunlar da Gelişli Balık Restaurant’ından kareler:

Görüntünün olası içeriği: şunu diyen bir yazı 'SUREL'
Fotoğraf açıklaması yok.

Bazıları kahvaltısı için olumlu yorumlar yapmamış, açıkçası ben bilemiyorum, hiç yemedim. Balık Restaurantlarında kahvaltı etmeyi son derece anlamsız buluyorum. Balık Restaurantında balık, kahvaltı mekanlarında kahvaltı, pizzacıda pizza yenir. Eğer aksi olursa memnun kalmamak çok da normal.

Yazımızın sonuna geldik, umarım beğenmişsinizdir ve bir gün deneme fırsatınız olur. Oraya tekrar gitmek için can atıyorum!

İyi Eğlenceler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir