Geleceğin Teknolojileri

by:

Son EklenenlerTEKNOLOJİ

Merhaba! Gelecekteki teknolojiler hakkında bilginiz var mı? Şu an için hayal ürünü olan fakat bundan yıllar sonra gerçek olabilecek teknolojileri biliyor muydunuz? Gelin detaylara beraber bakalım!

Geleceğin tüm dünyayı değiştirecek yeni teknolojilere gebe olduğunu hepimiz tahmin edebiliyoruz. Her ne kadar bunları bilemesekte, hepimiz hangi teknoloji ürünlerinin geliştirilebileceğini az çok tahmin edebiliyoruz. Şu an için kalp atışını ölçen t-shirt, sesle orman yangınlarına müdahale, alkol ölçen otomobiller hepimiz için bir hayal ürünü. Fakat duyduğunuzda size hayal ürünü gibi gelip, yakın zamanda aramızda görebileceğimiz teknolojileri biliyor muydunuz?

Otonom araçlar

Çalışmaları hala devam eden ve yakın gelecekte hayatımızda olacak. Otonom, yani sürücüsüz araçlar bir çok firma tarafından aktarılan milyonlarca dolarlar artık karışılığını buluyor ve son aşamalara yaklaşıyor. Tahmini olarak 2024 gibi ilk örneklerini trafikte görmeye başlayacağız. Bu sayede yorulmadan hem seyahat edebileceğiz, hemde işimize, evimize, okulumuza rahatlıkla gideceğiz. Tabii ki bununla birlikte trafiğin kuralları tekrar belirlenecek.

Uçan arabalar

Hepimiz için o çizgi filmlerde gördüğümüz uçan arabalar bir hayal değil mi? Çalışmaları devam eden, bir çok prototipi yapılan ve araba fuarlarında ilk örnekleri tanıtılan uçan arabalar, gelecekte hepimizin hayatı içerisinde olacak. Gideceğiniz yere trafik olmadan uçan bir araba ile gittiğinizi düşünsenize!

İnsansı robotlar

Günümüzde haberlere dahi konu olan insansı robotlar mevcut, hatta o kadar çok benzer yapıyorlar ki bazen robot olduklarını bilmesek gerçekten insan sanacağız. İnsansı robotları genel olarak tanımlamak gerekirse; görünüm, yürüyüş, hareket kabiliyetleri bir insan gibi olsa da, yapay zeka barındıran robotlar diyebiliriz. Şu an için uzakdoğuda bir çok firma insansı robotları kullanmaya başladı. Bir çok restorantta servisleri insansı robotlar yapıyor.

Bizler için hayal ürünü olup, yakın gelecekte hayatımızın içerisinde olacak teknolojiler, belki hayatımızı güzel etkileyecek, belki hayatımızda derin bir yara açacak, fakat bunu görmeden bilemeyiz.

Yazımızı beğendiyseniz, sormak istediğiniz soru varsa aşağıda soru kısmımızda sorabilirsiniz, soruları yanıtlamak için ben burada olacağım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir