Ferzan Özpetek Sunar: Cebimdeki Yabancı 📱

Herkese selam! Bugün sizlerle çok güzel vakit geçirebileceğiniz,  yalnızca 1 saat 34 dakika süren gerilim ve komedi türü filmi inceleyeceğiz!

Yapımcılığını Ferzan Özpetek ve Necati Akpınar’ın üstlendiği, Serra Yılmaz yönetmenliğindeki bu film, elimizden düşürmediğimiz telefonların hayatımızdaki yerine, o küçük kutuda neler saklandığına, gerçeği yansıtıyormuş gibi gösterilen yalan hayatlara komik bir şekilde bakmamızı sağlıyor. 

7 kişilik dev oyuncu kadrosuyla benim gönlümde taht kurmuş bu filmin gelin aktör ve aktristlerine birlikte bakalım: Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Şükrü Özyıldız, Şebnem Bozoklu, Leyla Lydia Tuğutlu, Çağlar Çorumlu ve Serkan Altunorak. 

İyi; kadro güzel, süre kâfi ama nedir bu filmin konusu?

Bir akşam yemeği için düzenledikleri partide, telefonlarına gelen her bildirimi (arama, mesaj, alarm) sesli okudukları ve cevapladıkları bence ilginç bir oyun oynarlar. İç dünyalarının açığa çıkmasıyla birlikte işler sarpa sarar. 

Tahmin edersiniz ki, artık telefonumuzu ele geçiren bir kişinin hakkımızda öğrenebileceği şeyler sınırsız. Şifrelerimizden TC Kimlik No’suna, mesajlarımızdan fotoğraflarımıza her şey bu cebimizde taşıdığımız, onsuz tuvalete bile gidemediğimiz, bizi zaman zaman salak yapan dâhi telefonlarımızda. Oyunu başlatan kişinin de sonradan baya pişman olduğunu düşünüyorum 🙂 Tüm kirli çamaşırlar ortaya çıkınca kimsede yemek yiyecek, sohbet edecek tat-tuz kalmıyor tabii. Filmin gerçekçi konusu beni bir nebze gerse de, çok eğlendirdi. Korona yasağı kalkınca bazı açık hava sinema salonlarında tekrar gösterime girmişti, ama gidemem korkuyorum diyenler, açık hava aramayanlar için güzel haber:  Şimdi Netflix’te de var! 

Umarım sizler de izler ve benim kadar zevk alırsınız. Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum! 

İyi seyirler, iyi keyifler! 🍿

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir