Erken Kalkmak için İpuçları

by:

Son EklenenlerYAŞAMYAŞAM ŞEKLİ

Herkese merhaba! İş ve okul hayatının iyiden iyiye zorlaştığı bir dönemde erken kalkmak belki de bir çoğumuzun kabusu haline geldi. Yataktan çıkmak için savaş verdiğiniz, erken uyandığınızda mutsuz ve sinirli olduğunuz bir dönemde geçiyor olabilirsiniz. Sabah insanı olmayabilirsiniz ama işiniz/okulunuz gereği sabah insanı olmanız gerekebilir. İşte bu yüzden bugün sizinle erken kalkmak için bazı ipuçları paylaşacağım. Gelin detaylara bakalım!

Erken kalkmak için ipuçları

1- Alarm kur ve alarmı yataktan erişemeyeceğin bir yere koy!

Belki de en etkili yöntemlerden birisi. Aynı zamanda benim en çok kullandığım yöntem. Alarmı kapatmak için yataktan çıkmak zorunda olmak ve birkaç adım atmak bir daha yatağa dönmen konusunda gerçek anlamda bir önleyici. İnsan yataktan çıkmışken ‘aman boşver hazırlanmaya başlayayım’ diye düşünmeye daha çok eğilimli.

2- Alarmı erteleme!

Alarm ertelemek yapılan en büyük hatalardan biri. İlk alarmdan sonraki alarmlar aslında sizi zihinsel olarak daha çok yıpratıyor. Yataktan çıkmadan yorgun bir şekilde güne başlamanıza neden oluyor olabilir. 

3- Sabahları müzik dinle! 

Müzik her şeyin çözümü mü sanki? Sabahları seni harekete geçirecek ve enerjini yükseltecek şarkılar dinle! Bir bakarsın şarkının akışına kapılmış, dans ediyorsundur!

4- Kahvaltı yap!

Lisedeyken ve hatta üniversitenin büyük bir çoğunluğunda kahvaltı etmeden evden çıkardım ve bunun çok büyük bir hata olduğunun geç farkına vardım. Erken saatte kahvaltı yapmak metabolizmamızın çalışmaya erken başlamasına ve böylelikle güne daha enerjik başlamamıza neden olur. Lisedeyken belki de en çok kullandığım bahane ‘benim sabah kahvaltı edince midem bulanıyor.’ Sizde kendinize bahaneler üretmeyin ve bir şeyler atıştırın. Size iyi geleceğinden emin olabilirsiniz!

5- Uyandığınızda su için!

Su içmek her zaman vücuda yenilik getirir. Sabahları kalktığınızda bir bardak su içmek hem sağlığınız için hem de enerji toplayabilmek için oldukça faydalı.

6- Kahve için!

Kimi insanlar için sabah uyandığında kahve içmek onları güne daha motive ediyor. Siz neden denemeyesiniz? Kafeinin etkileri kesinlikle hafife alınmamalı!

Şimdilik benden bu kadar!

Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir