Duygusal Kısa Film: If anything happens I love you

Merhaba! Bugün karşınıza diğer dizi/film önerilerinden farklı olarak kısa film ile geldim. Netflix’te izleyebileceğiniz 2020 yapımı bu kısa filmin adı: If anything happens I love you.

Filmimizin türü sosyal konulu dram. Gerçekten buram buram dram, yas… Çok duygulu, duygusal insanların saatlerce ağlayabileceğini bile düşünüyorum (bkz ben). Kısa animasyon filmimiz 12 dakika, ama benim üzerimde bıraktığı etki ise bir ömür sürecek gibi.

If anything happens I love you’nun konusu biricik evlatlarını okuldaki bir silahlı saldırıda kaybetmiş anne babayı ve onların hatıralarını anlatıyor.

İlk birkaç dakika bana baya yavaş tempolu geldi, 12 dakika diye anında kapatmadım; iyi ki de kapatmamışım. Bu film sayesinde aslında şunu düşünme fırsatım oldu: bir dakika sonramızın ne olacağı belli değil, biz planlar yaparken doğanın da, enerjinin de, Tanrı’nın da -artık siz ne derseniz- kendine göre planları var ve maalesef bizler bir yere kadar müdahale edebiliyoruz. Yoksa hangi aklı selim, hele de ebeveyn bile isteğe çocuğunu böyle bir olayın ortasına atar? Okula gitmesine izin verir? Gerçekten çok üzücü, bir o kadar da düşündürücü bir kısa film olmuş. Yarınımızın ne olacağı belli değilken, neden delicesine yarınlar için çalışıp bugünümüzü yaşamıyoruz? Unutmayın, günleri devirmek yaşamak değildir.

Eğer Netflix hesabınız yoksa ‘başka’ yollardan da erişebilirsiniz 🙂

İyi seyirler!

One Reply to “Duygusal Kısa Film: If anything happens I love you”

  1. cbd gummies dedi ki:

    Hey There. I found your weblog the use of msn. This is a very well written article.
    I’ll make sure to bookmark it and return to read more of your
    helpful info. Thanks for the post. I’ll definitely return.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir