DUSK

by:

OYUNSon Eklenenler

   Herkese merhaba! Bugün sizlere, yeni olmakla birlikte, oynanış olarak çok eskilere götürecek bir oyun ile karşınızdayım; DUSK. Amerikalı geliştirici David Szymanski tarafından oluşturulan ve New Blood Interactive tarafından 2018 yılında yayınlanan oyun FPS (First-person shooter) retro tarzındadır. Çoğu yayıncıdan ve otoriteden yüksek puan almaktadır. Bunun sebebi ne mi? Kesinlikle eski-yeni buluşması. Eskilerin bildiği “Quake, Doom ve Duke Nukem” oyunları tarzında görüntüsü ve hızlı oynanışı ile kesinlikle keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Oyunun tam sürümü 3 senaryo bölümü ile 33 leveldan oluşmaktadır. 

   Oyunun trailer videosunu izlemek isterseniz: DUSK – LAUNCH TRAILER

   Dediğim gibi Dusk bizi eskilere götürüyor. Bilgisayarların gelişim çağına bakacak olursak 1990’lı yıllarda çıkan her oyun görüntüsü ve oynanışı ile aslında devrim etkisi yaratmaktadır. Quake bunlardan biridir aslında ve halen daha fazlasıyla oynanmaktadır. 10 bin TL’lik kasa yapıp hala 90’lı yılların oyunlarını ara ara oynayanlar vardır, bende bunlardan biriyim. Çocukluğumuzu hatırlatıyor diyedir belki de 🙂 Dusk bu yüzden hem benim hem diğer insanlar tarafından fazlasıyla sevildi, çünkü oynayan herkes klasik FPS hissini yaşadı. 

   Animasyonlar çok basit, grafikler o kadar iyi değil, ama silahlar ve müzikler harika! Oynanış olarak şunu söyleyebilirim kesinlikle en fazla mermi harcadığım oyun olabilir! Hızlı, akıcı ama şu da bir gerçek ki oyun bazen gerçekten zorlaşıyor!

Karşımızda çok sayıda şeytani canavar, üzerimize alev topu gönderen büyücüler, ve bir anda çıkan görünmez yaratık… İlk evrede bu oyunu karanlık bir odada oynamanızı tercih ederim böylelikle oyundan aldığınız keyif fazlasıyla artacaktır. Oyundan bölümleri bitirmek için bulmacalar, anahtarlar ve bazen labirentler ile karşı karşıya geliyoruz, bunları aşarken binbir türlü canavarı öldürmek zorundayız. Her level bittiğinde o bölümde olan kaç tane canavar sayısını öldürdüğümüzü gösteren ve kaç dakikada bitirdiğimizi gösteren bir özet çıkıyor. Ayrıca her bölümde gizli odalar ve yerler var, bunları bulursanız güzel şeyler olabilir ama bulamazsanız sorun değil oyun ilerlemeye devam ediyor 🙂

   12-15 saat arası ortalama bir bitirme süresine sahip olan oyunu bir günde bitirmek sizin elinizde, ben şahsen ara ara vererek 3 günde bitirdim çünkü dediğim gibi oyun bazı anlarda gereksiz zorlaşıyor. Steam üzerinden 31,99 TL’ye satılan oyun fazlasıyla hakkını veriyor!

Steam için link: DUSK on Steam

Sistem Gereksinimleri -minimum-:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 Or Later
  • İşlemci: 2.4GHZ Dual Core Processor Or Higher
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: GeForce 9800GT Or Equivalent
  • DirectX: Sürüm 9.0
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
  • İlave Notlar: 64-bit Recommended, 32-bit Supported

   Oyun gerçekten çok keyifli, özellikle 25-30 yaş üstü insanların oynamasını kesinlikle öneririm. Oyunu oynarsanız yorum yapmayı unutmayınız!

   İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir