Moby Dick’in Çıkış Hikayesi: Denizin Ortasında

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba. Bu akşam ne izlesek dediğinizi duyar gibiyim. O yüzden size bir film önerisi ile geldim: Denizin Ortasında. İngilizce ismini de duymuş veya görmüş olabilirsiniz: In the Heart of the Sea. Moby Dick’in çıkış hikayesini anlatan oldukça ünlü bir filmdir. 2015 yılında çıkmış bir film ama son zamanlarda Netflix’te oldukça popüler. Eğer izlemediyseniz ve merak ediyorsanız detaylara geçelim mi? Yazıya geçmeden önce size son bir detay daha vereyim.

Denizin Ortasında

Macera ve dram kategorilerine giren 2 saatlik bir film. Owen Chase bir gemicidir ve son gittiği turdan sonra şirketten kaptanlık sözü almıştır. Fakat verilen sözler yazıya dökülmediğinde gerçekleştirilecek midir? Kanıtı var mıdır?

Owen Chase şirketten ikinci kaptanlık teklifi alır. Kabul etmeyeceğini söylerken şirketten hisse teklif edilir ve Owen bu görevi kabul eder. Peki asıl kaptan kimdir? Kaptan Pollard diye göreceğimiz denizci bir aileden gelen ve hiç tecrübesi olmayan biridir.

Denizci dedik ama asıl yaptıkları şey ne? Eski zamanlarda yaygın olduğu üzere balina avcılığı yapmaktadırlar.

Aylar boyu denizde kalıp balina bulamayan mürettebat karşılaştıkları başka bir kaptanın yönlendirmesiyle uzaklara doğru yol alırlar. Ancak orada onları bekleyen ünlü beyaz bir balina vardır. Peki bu mürettebat bu balinayla nasıl başa çıkacaktır? Orasını da size bırakalım.

Denizin Ortasında filmi oyuncuları

Owen Chase rolüyle Chris Hemsworth, Thomas Nickerson’ın gençliğini Tom Holland ve yaşlılığını Brendan Gleeson, Cillian Murphy rolüyle Peaky Blinders’tan da tanıdığımız Matthew Joy ve Kaptan Pollard rolüyle Benjamin Walker’ı karşımızda görüyoruz.

Diğer dizi/film önerileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Moby Dick’in yazarı Herman Melville’den bir kitap önerisi için tıklayınız.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir