Dealer’s Life

by:

OYUNSon Eklenenler

   Herkese merhaba! Bugün çok eğlenceli bir oyun ile karşınızdayım; Dealer’s Life. 2019 yılında çıkan oyunu yayıncılığını Abty Entertainment üstlenmektedir. Oyunun konusu aslında çok basit; ikinci el dükkanı yönetmek. Retro görüntüler ve ilginç eşyalar ile insanı oyunda tuttuğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Rastgele müşteriler, rastgele eşyalar ve rastgele hikayeler… Oyunu öngörmek ve bazı şeyleri tahmin etmek imkansızdır. Arayüz çok basit ve oynaması çok kolay. Tabii oynaması kolay derken bunu ilk başlar için söylüyorum. Klasik ticaret mantığı ve paranın parayı çekmesi gerçeği var! İlk başlarda 100 dolarlık eşyaların al-sat’ını yaparken bir süre sonra 10-20 bin dolarlık eşyalara bakmamaya başlıyorsunuz. İşte oyun burada ilginçleşiyor! Oyun ne zaman mı bitiyor, batınca 🙂 Oyunun resmi fragmanını size gösterdikten sonra biraz daha detay vereceğim.

   Oyunun trailer videosunu izlemek isterseniz: Dealer’s Life Trailer

   Oyunda dediğim gibi her an her şey olabiliyor! Aldığınız eşyaların sahte çıkması mı dersiniz, ucuz fiyat çekenler mi dersiniz, taklitçi eşyadan dolayı itibar kaybetmek mi dersiniz, gerçekten gerçek hayattaki her şeyi bu oyunda bulabilirsiniz. Oyunda binbir çeşit müşteri var. Onlarla pazarlık yapmak bir sanat ki, gerçek hayatta da öyle değil mi zaten? Pazarlık olayını çok iyi yaptıklarını söylemek isterim, ekranın başında dakikalarca düşündüğüm zamanları hatırlıyorum 🙂 Bunun yanı sıra sizde müşteri oluyorsunuz bazen. Dükkanınıza götürmek ve satmak için eşyalar almanız gerekebilir, öyle durmadan müşteriler eşyalar getirmiyorlar! Bazı eşyalar için tek tek veya toplu olarak açık artırmalara katılıyorsunuz, dişli rakipleriniz olduğunu unutmayın. Oyunda karakterimize ait bir yetenek bölümü de var. Burada bilgi, karizma, sezgi ve şans kategorilerinden mantıklı olanı seçip geliştirebilirsiniz. Bu yetenekler ikinci el dükkanımızı geliştirip daha çok para kazanmamıza yardım etmektedir. Gerçekten kendi dükkanınız gibi yönetiyorsunuz her şeyi. Bazı eşyaları o gün satmak istemiyor musunuz? Koyun başına bir kilit satılmasın, bu kadar basit! Ve oyunun en önemli kısmı; yanınızda çalışan insanlar. Bu kişiler size gerçekten çok fazla yardımcı oluyorlar. Bilirkişi, tamirci, profil uzmanı, analist, tezgahtar ve fazlası hepsi sizin yanınızda çalışmak için can atıyorlar! En önemli kişinin tamirci olduğunu belirtmekte fayda görüyorum, hasarlı eşyaları tamir edip çok büyük kar etmemizi sağlarlar.  

  Oyunda çok güzel film ve oyun göndermeleri var. En basitinden NBA yüzükleri bildiğiniz üzere çok değerli ve pahalı eşyalar, bunların adlarını BNBA gibi küçük dokunuşlarla değiştiriyorlar. Ya da Star Wars kelimesini Starlı Wars gibi. Küçük ama etkili dokunuşlar olduğunu düşünüyorum, ne olduklarını hemen anlıyorsunuz 🙂 Bir süre ticaret yaptıktan sonra para kazanmaya başlayınca daha iyi daha büyük dükkanlara geçmeniz gerekiyor. Her şeyin kontrolü tamamen sizin elinizde! Daha büyük bir dükkan demek daha çok müşteri demek unutmayın! 

   Oyun hem basit hem eğlenceli! İlk aldığım gün aralıksız 5 saat oynadığımı asla unutamıyorum. Grafikler ise dediğim gibi her şey retro tasarımında. Böyle oyunlarda da yüksek grafiklere falan ihtiyacımız yok arkadaşlar lütfen takılmayın bu kadar 🙂 Oyunda Türkçe dil seçeneği olduğunu söylemek isterim, çeviriler idare eder ama olsun rahatlıkla anlamanızı sağlıyor. Oyun şu an Steam üzerinden 12,25 TL gibi bir fiyata %50 indirimle satılıyor. 

   Steam için link: Save 50% on Dealer’s Life on Steam

   Sistem gereksinimleri -minimum-:

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  • İşletim Sistemi: Windows XP and up
  • İşlemci: 64bit CPU, 1 Ghz and up
  • Bellek: 1 GB RAM
  • Depolama: 150 MB kullanılabilir alan

   Oyun ile ilgili güzel bir haberim var! Geçen günlerde oyunun ikincisi çıktı. Kısa bir süre önce oynamaya başladım ve onunla da ilgili bir inceleme yazısı yakındır diyebilirim.

Benden şimdilik bu kadar, oyunu oynarsanız yorum yapmayı unutmayınız!

   İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir