Cyberpunk 2077

by:

OYUNSon Eklenenler

Merhaba Karma takipçileri. Bugün sizlere oldukça yeni olan bir oyun önerisi ile geldim. 8 senedir bekledik ve sonunda beklenen oyunla buluştuk: CYBERPUNK2077. Oyunda yaklaşık 50 saat geçirdikten sonra sizinle de paylaşmak ve yorumlamak istedim. Oyunda canlandırdığınız karakterden, seçeneklerden, karakterin başına gelenlerden ve oyundaki sorunlardan bahsedeceğim ve aynı zamanda oyunu eleştireceğim. Son zamanlarda bu oyunu indirmeyi düşünenlere yardımcı bir yazı olacağını düşünüyorum. Gelin detaylara beraber bakalım.

Cyberpunk 2077 hakkında

Adından da anlaşılacağı üzere oyunumuz gelecekte Night City isimli kurgusal bir şehirde geçiyor. Oyunda V isimli bir karakteri canlandırıyoruz ve hayatına şekil veriyoruz. Oyuna başlarken bizden 3 seçenekten birini seçmemiz isteniyor;

  • Nomad: Night City’e dışarıdan gelen bir yabancı
  • Street Kid: Night City’nin çetin sokaklarında bir yaşam
  • Corpo: Arasaka şirketi için çalışan bir ajan

Oyunun ortalama ilk 30 dakikası seçtiğiniz yola göre farklılık gösteriyor fakat sonrasında tamamen aynı. Oyunda karakterimiz V kafasındaki çip zarar gördüğü için hem kendine ölmemek için çare bulmaya çalışırken hemde paralı askerlik yapıyor.

Oyunun senaryosu gerçekten çok güzel ama ciddi bir FPS sorunuyla karşı karşıyayız. Oyun çıkmadan önce CdProjecktRed bir görselle oyunda hangi ekran kartı, hangi ayarlarda 60fps ve üzerinde oynayabileceğinizi gösteren bir tablo yayınladılar. Ama oyun özellikle 1000 serisi ekran kartlarında istenilen performansa ulaşamadı ve çok fazla bugla karşılaşıldı. Buglar çok fazla rahatsız etmese de düşük FPS herkesin moralini bozdu.

Oyun 3 farklı platformda da çıkış yaptı. Xbox Series S ve Playstation 4 oyuncularını düşük FPS ile gerçekten çileden çıkarttı.Bugün Sony firmasının paylaştığına göre oyun Playstation Store’den kaldırılmış ve oyunculara parası iade edilmiş. Oyunu Playstation 5’te oynayanlar ise oyundan çok memnun.

Cyberpunk 2077 hakkında ne düşünüyorum?

Son olarak her ne kadar uzun zamandır beklesekte bizce bu oyun ertelenmeliydi. Bizi Witcher 3

oyunuyla adeta büyüleyen CdProjektRed Cyberpunk’ın altından kalkamamış gibi görünüyor. Oyuna gelecek 3-4 yeni patch ile fps sorunun çözüleceği söyleniyor ama bu patchler biraz zaman alacak gibi.

Siz Cyberpunk hakkında ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı bekliyoruz.

Diğer oyun önerilerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir