Çok Ses Getirdi: Sadakatsiz

Merhaba! Ben uzun zamandır televizyon dizisi izlemeyenler arasındayım, ya siz? Açıkçası senaryonun farklı ya da oyunculukların iyi olduğu dizileri ekranda görmeyi özledim, bu özlemim neyse ki bir nebze azaldı 🙂 “Yaprak Dökümü, Aşk-ı Memnu, Çalıkuşu gibi diziler olsa da eskisi gibi akşam keyfi yapsam” diyordum. İşte tam burada Sadakatsiz yetişti imdadıma ✌🏼 (Biraz mani gibi oldu ama gelişine yazmıştım 😅 )

Mutlaka tanıtım filmine, fragmanlarına veya konusuna sosyal medyada ya da televizyonda rastlamışsınızdır diye düşünüyorum. Aşırı ilgi çeken Sadakatsiz dizisi, her hafta izleyicisini meraklandırmakta son derece başarılı! Kısa zamanda çok ses getiren Sadakatsiz dizisi neymiş, neyin nesiymiş gelin kısaca bir görelim.

Sadakatsiz, Med Yapım ve Medyova Yapım’ın birlikte ortaya çıkarttığı, Neslihan Yeşilyurt yönetmenliğinde ve senarist Kemal Hamamcıoğlu ve senarist Dilara Pamuk kaleminden çıkma Türk yapımı televizyon dizisi. Türü dram ve psikolojik gerilim. Kadrosu çok başarılı oyuncularla dolu ve nokta atımı başrolleriyle ilk görüşte insanı etkisi altına alabiliyor. Başroller kimin mi? Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen! Sadakatsiz dizisinin konusu ilk bakışta sıradan gelebilir. Bakın, ilk bakışta! Asya (Cansu Dere) eşi Volkan (Caner Cindoruk) ve oğulları Ali (Alp Akar) ile mutlu bir evlilik sürdürürken, eşi Volkan’ın Asya’yı aldatmasıyla ve bunun Asya’nın öğrenmesiyle dizi başlar. Olaylar işin içinden çıkılmaz bir hal alır ve Dr. Asya evliliğini kurtarmak ya da sadakatsiz kocasından intikam almak arasında gidip gelir. Seçimini zamanla göreceksiniz! Aldatılan bir annenin, ama her şeyden önce bir kadının, neler yaşadığını ancak bu kadar içten hissettirebilirlerdi diye düşünüyorum. Belki ortada bir çocuk olmasaydı her şey daha kolay olurdu? Belki Asya’nın güvenebileceği insanlar olsaydı olaylar bambaşka bir şekilde ilerlerdi? Kim bilir!

Peki, size bir soru! Sadakatsiz dizisinin aslında İngiliz yapımı Doctor Foster dizisinden uyarlanma olduğunu biliyor muydunuz? 2015 yılında BBC One drama dizisi olan Doctor Foster 2 sezon ve toplam 10 bölümlük bir dizi. 2017 yılında ise final yapmıştır.

Öyleyse son sorum! Doctor Foster ve Sadakatsiz dizilerinin temel esin kaynağı nedir? Medea! Mitolojide yeri bambaşka olan Medea, Antik Yunan’ın en büyük büyücülerinden olmakla birlikte ilaç ve zehir yapımı ustası. Açık renkli parlak gözleri ve sinirlendiğinde korkutucu bir kişiliğe bürünmesiyle biliniyor. Medea, çocuklarını öldürmüş ve kocasının yeni gelinini zehirlemiştir ve Medea’nın hikayesi mitolojide çok önemli bir yere sahip.

Sadakatsiz ise Çarşamba günleri Kanal D’de saat 20.00’de izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Eğer fragmana göz atmak isterseniz: Sadakatsiz Fragman

Siz Sadakatsiz izliyor musunuz? Doctor Foster’ı izlediniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşın!

İyi Seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir