Bridgerton

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba. O kadar iyi bir diziyle geldim ki bitirmem sadece 1 buçuk gün sürdü. Dizide beni etkileyen üç şey olduğunu söyleyebilirim: İngiliz aksanı, kıyafetler ve tarih. Bu üçünün birleştiği, senaryosunun çok güzel kurgulandığı, ve oyunculuklarında harika olduğu bu diziye bir şans vermek istemez misiniz? O zaman bu dizi neyi anlatıyor hemen detaylara bakalım!

Bridgerton

Romantik mi romantik bir dizi ama aynı zamanda içindeki dramlarla sizi diziye daha da çok bağlıyor. 2020 yılında çıkmış ve şuanda da Netflix’te popüler diziler arasında.

Peki popülerliği hak ediyor mu?

Tam anlamıyla hak ediyor! Gerektiğinden az övgü aldığını düşünmekteyim.

Dizi neyi anlatıyor?

19 yüzyılda Londra’daki asillerin aşk hayatlarını ve kendilerine eş bulma sürecini anlatıyor. Nedir bu süreç? Tabii ki sosyeteye tanıtılmak! Bridgerton ailesi etrafında dönen dizide, Lady Whistledown adlı gizli bir yazarın sosyetenin sırlarını ücretsiz bir dedikodu gazetesi ile yayıyor.

Başroldeki Daphne kendisine bir eş arayışındadır ama mükemmelliyetçi abisi Anthony yüzünden bu pekte mümkün olmamaktadır. Bu sebeple Daphne en göze çarpan bekar olan ama evlenmeyi düşünmeyen Hastings dükü ile bir anlaşma yapar ve birbirlerine aşık rolünü oynarlar.

Yakın zamanda iyi arkadaş olan ikili arasında neler olacaktır? Bunun keşfini size bırakıyoruz!

Dizide ise Kral III. George’un psikolojik rahatsızlığına da değinilmiş ve kalıcı bir delilikle mücadele ettiğinden dolayı halktan ve kraliyet ailesinden uzak durmuştur.

Bu dizinin en güzel yanı ise ‘Asiller farklı ırklardan olsaydı ne olurdu?’ sorusunu yanıtlaması!

Bridgerton tarihte yer alan gerçek bir aile! Lakin kardeşleri tamamıyla kurgu!

Dizide kimler kimler oynuyor?

Daphne karakteriyle Phoebe Dynevor, Hastings Dükü Simon karakteriyle ise Regé-Jean Page’i karşımızda görüyoruz.

İzlenecekler listenize muhakkak ekleyin derim!

İyi seyirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir