Boğazla iç içe: GÖZE

by:

MEKANSon Eklenenler

Herkese merhaba! Bu haftasonu için sabah kahvaltısı planınız var mı? Eğer yoksa sizi boğaz manzaralı bir yere götürmek istiyorum: Sarıyer sahildeki Göze Teras Cafe’ye. Üstünüzden martılar uçarken, bazen tabağınızdaki salamları çalarken, denizin sesi kulaklarınızda ve boğazında güzelliği gözlerinizin önündeyken şöyle güzel bir kahvaltıya ne dersiniz?

Nasıl bir yer?

Boğazın bütün güzelliğine karşı konulmuş masalar. Yanınızdan uçan martılar ve sakinlik. Saatlerine göre boş ya da kabalık olabiliyor. Genelde kahvaltı zamanları kalabalık oluyor. Hem içeride hem de dışarıda oturma alanları mevcut. Fiyatlar ise normal düzeyde. Boğazda, denizin hemen kenarında diye uçuk fiyatlar aklınıza gelebilir lakin fiyatlar genel olarak diğer kafelerdeki fiyatlarla aynı. Kahvaltıya nereye gitsek dediğimizde, aklımıza ilk gelen yerlerden biri burası. Akşam yemekleri için de tercih edilebilir. Mantarlı ve köri soslu tavukları, burgerleri, karışık atıştırma tabakları, hepsi ha-ri-ka!

Nerede burası?

Sarıyer merkeze vardığınızda, karşınıza ilk Mado çıkar. Madonun hemen yan tarafında üst katta ise Göze Teras Cafe’yi bulabilirsiniz! Arabayla gidenler için, Mado’yu gördükten sonra caddeyi takip edin ve ilk sağdan girin. Sonra tekrar ilk sağ -oldukça dar bir sokak- yaparsanız, otoparka ulaşabilirsiniz!

Esenlikle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir