Bir Günde Bitirebileceğiniz Kitaplar

by:

KİTAPSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Okul yada iş hayatı yoğun mu gidiyor? Aslında kitap okumayı çok seviyorsunuz ama vaktiniz mi yok? Yada bir kitabı kısa sürede bitirememek motivasyonunuzu mu düşürüyor? Biz de sizi düşündük ve bir günde bitirebileceğiniz 5 kitap önerisiyle geldik! 

Bir Günde Bitirebileceğiniz Kitaplar:

1- Bir Yaz Gecesi Rüyası – William Shakespeare

Antik Yunan’da geçen ve aşk-evlilik kavramlarının komikliğine vurgu yapılır. O zamanın revaçta olan cin-peri temaları ise ön plandadır. İmgesel bir anlatıma sahip olan ve karakterleri gözünüzde canlandırabileceğiniz bir tiyatro eseri. Okurken gözlerinizin önünde karakterler adeta hayat bulacak! 95 sayfadan oluşmaktadır.

2- Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

İki gezgin çiftçi olan George ve Lennie’nin yaşadığı trajikomik olayları anlatır. Kitapta karakterlerin bakış açısı ve olaylar o kadar iyi anlatılmıştır ki ben kitabı üç kere okudum. Kitap 126 sayfadan oluşmaktadır.

3- Ay Işığı Sokağı – Stefan Zweig

İçerisinde ‘Ay Işığı Sokağı’, ‘Leporella’, ‘Nişan’, ‘Leman Gölü Kıyısında Olay’ ve ‘Avare’ adlı 4 tane kısa öykü yer almaktadır. Zweig’ın akıcı dile ile bir günde bitirmemek imkansız! Kitap 74 sayfadan oluşmaktadır.

4- Dönüşüm – Franz Kafka

Kafka’nın en ünlü kitaplarından birisidir. Kafka kitapta aslında insan hayatında yaşanılan sıkıntıları bir böcek bakış açısından anlatır. Kitap 74 sayfadan oluşmaktadır.

5- Çıplak Ayaklıydı Gece – Ahmet Ümit

‘Ülkenin en kararlı, en özverili, en iyimser çocukları. Sert, acımasız, zalim günler. Zor günlere inat gülümsemelerini korumaya çalışan gençler. Kahramanlıklar, ihanetler, acılar ve aşklarla dolu romantik bir yaşam. Demokrasi ateşini, diktatörlüğün en karardık döneminde yakmaya çalışanların serüveni. 12 Eylül darbesine direnen insanların gerçek yaşamlarından çarpıcı öyküler.’ diye en iyi açıklamayı kendisi yapmıştır. Kitap 104 sayfadan oluşmaktadır.

Bu tarz kısa kitap önerileri için yorum bırakabilirsiniz!

Esenlikle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir