Bir Başkadır: Gerçekten Başka mıdır?

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Bugün sizlere belki de hepinizin duyduğu bir dizi önerisi ile geldim! Son zamanların popüler dizisi: BİR BAŞKADIR. Netflix’te çıkan Türk dizilerinden biri. Gerek içerisindeki oyunculuklar ile gerekse Türkiye’yi bu kadar iyi özetleyen bir dizi olması nedeniyle çokça da övüldü. Peki, nedir bu dizinin konusu? Kimler oynuyor? Bizim yorumumuz nedir? Gelin detaylara beraber bakalım.

Evet,  gerçekten bir başkadır!

Genel Bakış

1 Sezon 8 bölümden oluşan Netflix Türk dizilerinden biri. Dram kategorisine giren 2020 yılında yayımlanmış bir dizi. Bir Başkadır dizisi başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit ve Alican Yücesoy oynuyor. Netflixte izlenmesi gereken diziler ve hatta Netflixteki en iyi diziler arasında gösterilebilir!

Gelin bir başkadır konusu ve yorumuna göz atalım!

Konu ve Yorum

Meryem’in (Öykü Karayel) bayılması ile yani dizinin sonu ile başlayan bir bölüm karşılıyor bizi. Daha sonrasında ise dizi bir yıl geriye sarıyor. Meryem’in bayılmasından dolayı psikiyatriye gitmesi ile ikinci başlangıcını yapıyor. Peki, kimdir bu Meryem? İstanbul’un köy vari yerinde yaşayan ve gündelik temizliğe giden bir genç kız. Abisi, yengesi ve iki çocuğu ile beraber aynı evde yaşamaktadır. Hayatları aslında o kadar dram doludur ki, izlerken bu dram bazen bir ironiye dönüşür. Bazen gülersiniz ama bunların gerçek olduğunu bildiğiniz için. O gülüşünüz içinde gerçekten böyle hayatların olduğunu belirten bir acıdır aslında.

Psikiyatrist ile Meryem’in seanslarını odağa koyan ama aslında iki farklı hayatı anlatan bir dizi.

Bir yan da baskı altında büyümüş ve hala baskı altında yaşayan bir Meryem, bir yan da yurtdışlarında büyümüş ve şu an kendi ülkesi ile bağ kuramayan bir psikiyatrist.

Tabii diğer karakterlerin hayatları da toplumumuzda olan insanları anlatıyor. 

Bu diziyi Türkiye’yi özetlemesi, İstanbul’daki kültür karmaşasını gözler önüne sermesi açısından oldukça sevdik!

Tek olumsuz yorumum biraz yavaş ilerliyor olmasıydı. Ama dram dizilerini seviyorsanız, sizin için su gibi ilerleyecektir! İzlediyseniz siz nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Son zamanların popüler dizisi olan The Queen’s Gambit’i izlediniz mi?

Diğer dizi-film önerilerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz!

Esenlikle kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir