Biohackers

by:

DİZİ/FİLMSon EklenenlerYAŞAM

Herkese merhaba! Yeni bir netflix dizisiyle geldim: Biohackers. Alman yapımı olan bu dizi Ağustos ayında yayımlanmıştır. 1 sezon 6 bölüm olan dizinin bölümleri yaklaşık 40 dakikadır. Tür olarak dram ve tekno-gerilim olan bu dizinin konusu nedir?

Profesör Lorenz, biyoloji, sentetik biyoloji ve genetik alanında çalışan ve oldukça ünlü bir araştırmacı ve üniversite hocasıdır. Birçok deneyler yapmıştır. Hedeflediği şey genetik hastalıkları yok etmek ve dünyaya hastalıksız çocuklar gelmesini sağlamaktır. Mia Akerlund ise Profesör Lorenz’in peşindedir. Ama neden?

Mia Akerlund, aslında daha çok küçükken Lorenz’in deneylerinden birinde bulunmuştur. Kardeşinin ve ailesinin başına gelenlerden sonra intikam almak için Profesör Lorenz’in peşine düşer. Sonrasında gerçekleşen olaylar sizi dizinin içinde beraberinde sürüklerken, kafanız düşüncelerle ve olası senaryolarla dolabilir. 

Sürükleyicilik olarak bana Dark’ı andıran bu diziyi hepinize tavsiye ederim. Başrollerini Luna Wedler(Mia) ve Jessica Schwarz(Lorenz)’in oynadığı bu dizi şuanlık bir sezon olarak netflixte mevcut. Artık ikinci sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz!

Tekno-gerilim nedir?

Bu kategoriye çok alışık olmayabiliriz bu yüzden sizin için kısaca açıklamak istedim. Tekno-gerilim, bilim kurgu ile casusluğun birleştiği senaryolardır.

İyi seyirler dilerim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir