Bilginer ve Akbağ Filmi: 9 Kere Leyla

Herkese merhaba! Bugünkü yazımızda Aralık ayının başında Netflix’te yayınlanan ve halen daha çok konuşulan bir filmden bahsedeceğim: 9 Kere Leyla.

9 Kere Leyla, 4 Aralık 2020 tarihinde Netflix’te yayınlanan Türk yapımı komedi filmi. Ezel Akay’ın yönettiği ve kadrosuyla “wow” dedirten filmimizin önce oyuncularına bakalım: Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Fırat Tanış, Elçin Sangu veAlican Yücesoy.

Öyleyse gelelim filmin konusuna. Ev hanımı Leyla (Demet Akbağ) ve eşi Adem (Haluk Bilginer) ile bozulmakta olan evlilikleri için evlilik terapistine giderler, Leyla’nın evliliklerini kurtarma çabası içinde olması, Adem’in kendini bir aşk üçgeni içinde bulması ve yine Adem’in antik el yazması eserini elde etmeye çabalamasıyla olaylar şekillenir.

Peki benim yorumum ne? Tatlı Hayat dizisiyle kendisini tanıdığım Haluk Bilginer, içinde bulunduğu projelerle ve aldığı ödüllerle kendini kanıtlamış usta bir oyuncu. Altın Palmiye Ödülü kazanmış Kış Uykusu filmi, Şahsiyet adlı internet dizisiyle 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “En iyi erkek oyuncu” ödülü kazanmış ve yine bir başka internet dizisi Masum ile de adından çokça söz ettirmiş birisi. Kendisine çok çok saygı duyuyorum. Demet Akbağ ise sayısız Altın Kelebek Ödül’lerini kazanmış, Vizontele, Bir Demet Tiyatro, ve Eyvah Eyvah serileriyle kalplerde yer edinmiş bir başka başarılı oyuncu. Bu ikili bir araya gelince hemen izlemeliyim dedim ve izledim, keşke izlemeseydim. Film kötü değil, berbat. Sonundaki 3 dakikalık mesaj için 2 saat bizi ekrana kitledi ve zevzek karakterler insanın yaşama hevesini yiyip bitirdi resmen. Oyuncudur, her kılığa girmelidir tabii ki diye düşünen insanlardanım ama Haluk Bilginer’i keşke böyle görmeseydim dedim içimden. Besbelli o rol ona oturmamış, bu bize çok yansıdı. Haluk Bilginer’in çektiği dizi ve filmlere kıyasla biraz daha neşeli ve komedi türü işler yapan Demet Akbağ için aynılarını söyleyemesem de, o da izleyiş keyfi vermedi açıkçası. Filmin tüm olayı aslında o sondaki 3 dakikalık mesaj içinde açığa çıkıyor, konu halbuki fena değilmiş ama bu kadar kötü işlenmesi akıllara zarar doğrusu. Filme komedi türü denmiş fakat bırakın kahkahaların havada uçuşmasını, gülmeyi falan, gülümsemedim bile, devasa bir hüsrandı.

Sosyal medyada da çok olay oldu bu film, Beyaz Perde puanı 5 üzerinden 2 iken IMDb puanı 10 üzerinden 3.8.

Eğer filme bir bakmak, fragmanı izlemek isterseniz diye link bırakıyorum: Leyla Everlasting | Dokuz Kere Leyla | IMDb

Bence izlemenize gerek yok, ama merak ettim diyorsanız buyrun efendim!

İyi Seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir