Bakırköy’ün Gizli Avlusu: Lost Cafe Bar

by:

MEKANSon Eklenenler

Merhaba! Yine karantinadayız, maalesef kafelerde oturamıyoruz 🙁 Fakat elbet bugünler geçecek ve hepimiz eskisi gibi sevdiklerimizle oturup sohbet edeceğiz. Öyleyse mekan yazımız bu ortamı özleyenlere gelsin! Durağımız: Lost Cafe Bar.

Girişi o kadar küçük görünüyor ki, “ay nereye geldim ben” diye kendinize bir soracaksınız, eminim. Dar sayılabilecek kısa koridoru ve bar kısmını geçtikten sonra sizleri karşılayan koca bir ağaç ve geniş bir avlu var. Avlusu sayesinde hiç bunalmadan temiz ve açık havada oturarak gününüzün bir kısmında kendinizi rahatlatabilirsiniz. Dış mekan olmasına rağmen 2-3 masada priz var, eğer bilgisayarınızı alıp çalışmak isterseniz ortam gayet elverişli. Hafta içi randevu almadan istediğiniz saatte gidebilirsiniz diye düşünüyorum, yer olacaktır. Hafta sonu sabahtan çok yoğun olmamakla birlikte, öğlene doğru 11-12 gibi insanlar gelmeye ve mekan dolmaya başlayacaktır. Eğer hafta sonu kahvaltı etmek isterseniz sabah erken saatlerde gidecekler için randevuya gerek yok 🙂 Ama 10-11’i aşarsanız randevu alın derim, açıkta kalmak sabah sabah sinirlerinizi zıplatır 🙂 “Peki, açık havada oturmak zorunda mıyım?” diyorsanız; Tabii ki hayır! Avluya geçince göreceksiniz, aşağıda fotoğraflarda da belki dikkatinizi çeker; avluya girişin hemen yanında merdivenler var, üst kat kapalı ve dışarıdan oldukça büyük görünüyor. Ben yazın gitmiştim ve tabii ki açık avluda oturdum, ne yazık ki kapalı kısmını göremedim…

İyi bir eğlence için tek adres Lost Cafe Bar.

Lost Cafe Bar Menü

Lost Cafe Bar ’ın menüsü de oldukça geniş, alkollü içecekler, alkolsüz içecekler, kahvaltı çeşitleri, burgerler, atıştırma tabakları, tatlılar… Ne ararsanız! 🙂 Hepsi gayet uygun fiyatlı ve malzemeden kısmayarak servis etmeleri benim çok hoşuma gitti. Gittiğimde ortaya bir atıştırma tabağı bir de fanta sipariş ettim. Atıştırma tabağında çıtır soğan halkası, tavuklar, sigara böreği, çıtır patates, sosis hepsi vardı! Hepsi de sıcak ve tam benim istediğim gibiydi!

Lost Cafe BarNerede?

Burası hemen Bakırköy Meydan’ın o meşhur merdivenlerini inip Marmaray’a gelmeden ilk sola giriyoruz. Karşımızda Mundo Beer Cafe’yi göreceğiz. Oraya solumuzu verip dümdüz ilerleyince 10-15 adım sonra solumuzda Lost Cafe Bar’ı göreceğiz. Gitmesi gerçekten çok kolay!

Eğer sitelerini incelemek isterseniz: Lost Cafe Bar

Keyifli gezmeler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir