Ayazağa’da Saklanıyor: Turkcell Platinum Park

Herkese merhaba! Bu seferki mekan önerimiz bir sürü etkinlikle dolu, korona döneminde ferah ferah eğlenebileceğiniz ve İstanbul’da görmeye hasret kaldığımız bir yer var: Turkcell Platinum Park.

Burası Ayazağa’da, aslında şehrin göbeğinde ama saklanıyor; konumunu aşağıya bırakacağım J Doğayla iç içe olmayı sevenlerin, çocuklu ve/ya evcil hayvanlı ziyaretçilerin 09:00-23:00 arası giriş yapabileceği, bizlere eşsiz imkanlar sunan Turkcell Platinum Park’a gelin biraz daha yakından bakalım!

Turkcell Platinum Park’a Giriş

Giriş ücretsiz, açık otoparkında sizleri karşılayan vale servisi daha ilk dakikadan sizleri mutlu ediyor, malum Ayazağa ve tepede bir yer, park ciddi sorun. İçeri giriş ücretsiz dedim ama öncesinde arayıp cafe&restaurant kısmında yer ayırtmanız gerekiyor. Rezervasyon yapmanız için iletişim bilgilerini de aşağıya, konumun yanına bırakacağım. Ayrıca, vale ücreti ise “gönlünüzden ne koparsa” 🙂

Turkcell Platinum Park’ta Yeme-İçme Molası

İçeride müthiş bir Geyikli Restaurant var, içinde alkol dışında her şey var diyebilirim. Diyet yemekleri, fast-foodlar, çocuk menüleri, ana yemekler vs. bi’ dolu! Tatları şahane, servis biraz yavaştı ama talebe göre mazur görülebilir düzeydeydi. Gelelim fiyatlara; bizce biraz pahalı. Mesela kişi başı serpme kahvaltı 95 lira civarında. Sipariş etmedim ama ne kadar çeşit gelirse gelsin böyle bir konumda bu ücreti hak ettiğini düşünmüyorum. Biz öğle yemeği için gitmiştik, ortaya bir pizza bir ballı baharatlı patates ile tıka basa doyduk. Siz yemek yerken baş başa olmayı planlasanız da tatlış kediler ve bir süre sonra yemeğinize dadanan arılar yemek yemeği biraz zorlaştırıyor 😅 Burası çözümü kahveyi yakarak bulmuş; işe yaramıyor diyemem! Ee, doğayla iç içe olmak böyle bir şey 🙂 Bu arada, patates az gibi görünse de 1 kişiyi net doyurur- ücreti de ona göre biçilmiş sanırım 30 liraydı, pizza gayet büyük geldi ve fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 60 liraydı. Siz güncel fiyatlar için isterseniz buraya eklediğim görsellerin içindeki karekodu okutabilir ya da aşağıya adres ve telefonun yanına bırakacağım site linkinden menülerine ulaşabilirsiniz. Restaurant’ın yanı sıra bir minik de büfe var, büfe sizlere sıcak çikolata, limonata, kahve gibi güzel içecek imkanı sunarken oraya ait puflarda ve şezlonglarda doğanın ve anın tadını çıkarabilirsiniz.

Görselerin tamamı bana ait, dışarısı kalabalık gelirse gördüğünüz gibi dışarıda ana yerin yanındaki yer ve iç mekan bomboş 🙂

Turkcell Platinum Park’ta Ne Yapabilirim?

İçeride ne yok ki? Off-road alanları, okçuluk dersleri, koşu parkuru, atıcılık… Bunlar ücret karşılığı eğitimini alabileceğiniz kurslar, deneyimlemek istediğiniz benzersiz aktiviteler. Girişte sizlere bu konuda yardımcı olacak bir ofis var, mutlaka uğrayın ve bilgi alın deriz J Yemeğinizi yedikten sonra orada geyikler göreceksiniz, koşup eğlenip insanlara bi’ görünüyor bi’ kayboluyorlar; bi’ bakıyorsunuz yemek yiyor bi’ bakıyorsunuz çitlere yaklaşmış sizi kokluyor 🙂 Biraz daha ilerleyince ve okları takip edince kamp ateşi alanı var, görevli bu ateşi yakıyor; siz değil. Biz gittiğimizde öğlen olduğu için ateş yanmıyordu, ama akşamları harika bir ambiyans yaratacağından şüphem yok. Kamp ateşinin hemen karşısında herkesin Instagram’a fotoğrafını koyduğu o meşhur salıncak var. Ben bindim, ilk başta aşırı korktum çünkü salıncak aşırı geniş; tutmak için pek elverişli değil ve pantolonumdan mıdır nedir hemen kaydım. Ormana yuvarlanacağım diye aşırı korkunca hemen uzaklaştım oradan!😅 Fakat kesinlikle bir deneyin, korka korka 3 kez denedim ve harika kareler yakaladım 🙂 Buradan aşağı inince 3 köpek göreceksiniz; Coco, Chanel ve Fıstık 🙂 Habire uyuyorlar! Bu muhteşem üçlünün yanında normalde 3 at olsa da biz gittiğimizde 1 at vardı; adı “Gofret”. Kendisi çok tatlıydı, normalde binebilirsiniz ama biz gittiğimizde ayağında mantar vardı, umarım şimdi iyidir 🙂 Gofret’in hemen karşısında da, açık ama tabiki etrafı çitle çevrilmiş bir başka at vardı, kendisi biraz agresif denilebilir ama o kadar güzeldi ki, kesinlikle görülmeye değer! “Bütün bunları yaptık ama çocuğum enerjisini atamadı” diyorsanız no panic! İçeride çocuk parkı ve oyun alanı da var! Burada doyasıya eğlenebilir ve enerjisini atabilir diye düşünüyorum.

Bunlar da kadrajımdan yansıyanların bir kısmıydı 🙂

Turkcell Platinum Park İletişim Bilgileri

Adres: Ayazağa, 208. Sk., 34396 Şişli/İstanbul

Telefon: 0531 228 40 40 ve (0212) 351 63 63

Instagram: TURKCELL PLATINUM PARK (@turkcellplatinumpark) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Giderseniz şimdiden iyi eğlenceler dilerim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir