Ataköy’ün Yeni Adresi: Baruthane Millet Bahçesi

by:

MEKANSon Eklenenler

Merhaba! Bildiğiniz gibi artık kafelerde, restaurantlarda oturmak yasaklandı, yalnızca eve servis veya gel-al moduna geçildi… Gidip almayı da orada oturmak kadar tehlikeli buluyorum, malum kahve almak istersek sıra gayet de uzuyor ve onca insanla aynı ortamda beklemek zorunda kalıyorsun 🙂 Eğer sen de benim gibi gidip almaya korkuyorsan ve “Ben açık havacıyım” diyorsan bu yazı tam senlik!

Baruthane Millet Bahçesi 2018 yılında restore edilmiş ve kullanıma açıldı. Ben daha yeni gidip görme fırsatı buldum, çünkü koronavirüs öncesi hiç böyle park-bahçelerde oturma kültürüm yoktu. Koronavirüs yüzünden açık alanlarda nefes almayı özler olunca yer arayışına girdim ve burayı buldum. Havalar daha da soğumadan bir göreyim istedim veeee ba yıl dım!

Öncelikle burası Ataköy Galleria’ya, yani Türkiye’nin ilk AVM’sinin olduğu yere aşırı yakın. Daha önceki SNOB yazımızın orası! Arabanızı park edecek bir dolu yer var, bundan endişeniz olmasın 🙂

Burası nasıl bir yer derseniz, Florya Sahil gibi ama bir tık küçüğü. Deniz kenarında yürüyüş yaparken törpülenmiş kayaların üstünde oturmanız Florya Sahil’deki kayalarda oturmanızdan daha kolay, ayrıca üstüne kamp sandalyenizi bile koyabilirsiniz; o kadar düzgün! Ben gerçekten törpü fikrini çok sevdim. Biraz ilerleyince bir çiftin nescafe, çay, bisküvi sattığı ve o kayalara tabureler koyduğunu göreceksiniz. Havalar soğuyup kararınca ateş de yakıyormuş, ama ben gittiğimde göremedim çünkü sokağa çıkma yasağı uygulanacaktı; abi bu yüzden haklı olarak yakmadı ateşi 🙁 Siz sahilde elinizde kahveyle yürürken 1-2 tane iskele göreceksiniz, oralarda da oturabilir veya bildiğim kadarıyla balık tutabilirsiniz. Bir taraf sahil, deniz, iskele iken diğer tarafınız olabildiğine yeşil! Bir sürü bank, çocuk parkı ve tuvaletler var. Açıkçası tuvaleti kullanmadım, ama bu millet bahçesi henüz tam bilinmediğinden baya boş oluyor, tuvaleti temizdir diye düşünüyorum. Bahçemizin ortası mermer ve denize yakın kısmının tam ortasında da Baruthane var, gece ışıkları yanınca baya havalı duruyor 🙂

Açıkçası ben burayı gerçekten çok sevdim, gidişi kolay ve açık havada arayacağınız her şeye ulaşabilirsiniz. Nescafe, çay, bisküvinin yanı sıra AVM’ye yakın oluşu ile de bizlere bir çok seçenek sunuyor!

Eğer incelemek isterseniz: Baruthane Millet Bahçesi

Giderseniz şimdiden iyi keyifler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir