Antoloji & Anime: Flavors of Youth

Merhaba! Uzun zaman olmuştu bir anime paylaşmayalı… Ben de ortalama-ortalama üstü bir anime filmi önermek istedim: Flavors of Youth.

Flavors of Youth, en çok izlenen anime olan Your Name’in yapımcılarının elinden çıkma, 2018 yapımlı romantik-dram filmi. 1 saat 15 dakika sürüyor, yani şipşak bitiveriyor! E konu da sürükleyici olunca tabii, hissedilen 45 dakika 🙂

Flavors of Youth bir antoloji animesi. 3 segmente ayrılıyor, yani 3 farklı yönetmenden 3 farklı kısa hikayeler… Bence filmin akıcı olmasının en büyük nedeni de hikayelerin birbirinden farklı, derin fakat hayatın içinden ve özenle yaratılmış olması. Filmin 3 hikayesine ve birkaç cümleyle her birinin konusuna geçelim öyleyse.

  1. Hidamari no Choshoku (The Rice Noodles | Pirinç Erişteleri)

Belki biliyorsunuzdur noodles ve pirinç uzak doğu mutfağının sıkça tercih edilen ürünlerinden. Xiao Ming adlı genç baş karakterimiz bir gün yolda yürürken geçmişi hatırlar ve babaanesiyle birlikte gittiği erişteciyi ve özel San Xian eriştelerinin tadını unutamaz. Nerede yerse yesin hiçbir zaman küçüklüğündeki tadı bulamaz ve babaannesin ölmek üzere olduğu haberini alır. Tüm olay örgüsü erişte, babaanne, gençlik, eski-yeni tatlar arasında kuruludur. Duygusal bir hikayeydi, ben beğendim.

  1. Chiisana Fashion Show (A Little Fashion Show | Ufak Defile)

Burada ana hikaye 2 kız kardeş arasında geçiyor. Biri model diğeri örgü örmeyi seven kardeşler arasında ciddi sorunlar oluşuyor. İki kız kardeşin arasında yaşananlar beni çok üzse de sahip oldukları kardeşlik bağı tahmin ettiğimden daha güçlü çıktı. Mankenlik dünyası ve mankenlerin özel hayatına dair bir şeyler bile öğrendim 🙂 Bu da güzel bir hikayeydi.

  1. Shanghai Koi (Love in Shanghai | Şangay’da Aşk)

Bu da aralarından en sevdiğim hikaye… Tam bir aşk hikayesi! Küçükken birbirlerine kaset dolduran arkadaştan öte ikili etrafında dönüyor her şey… Burada hikaye bir geçmişe bir şimdiye gidip geliyor. Taşınmakta olan yetişkin Li Mo, etrafı toplarken küçüklükten kalma kaseti bulur ve dinler, meğer bu kasedi hiç dinlememiş! E artık neler oluyor, bu hale nasıl gelmişler izleyin ve kendiniz görün!

Buyrunuz efendim fragman: Flavors of Youth – Fragman | Netflix

Rotten Tomatoes’dan %80, MyAnimeList.net’ten 7,2/10 ve IMDb’den 6,6/10 alan Flavors of Youth, benden de 7.5 aldı!

Siz izlediniz mi? İzleyecek misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir