Yılbaşı Ağacını Kendin Yap

by:

Son EklenenlerYAŞAMYAŞAM ŞEKLİ

Herkese merhaba! Yılbaşı yaklaşırken ve yılbaşı ağaçları da yerini buluyorken, yılbaşı ağacına para vermek istemiyor olabilirsiniz ya da kendinize daha farklı bir ağaç arıyor olabilirsiniz. Peki kendiniz yapmaya ne dersiniz? Herkesten farklı olan, evinizde olan malzemelerle ya da doğadan topladığınız şeylerle bir ağaç yapabilseniz güzel olmaz mıydı? ya da çam ağaçlarının kesilip, harcanması yerine size çam ağacı gibi gözüken ve evinizde bakabileceğiniz bir bitki önersek? O zaman gelin detaylara geçelim.

1- Duvar Ağacı

En basit yöntemlerden biri duvar ağacı yapmak. Evinizdeki kartonlarla yapabilirsiniz. Ama bence en güzeli, ormanda bir yürüyüşe çıkmak ve oradan biraz kalın dallar toplamak. Evinizde bunları küçükten büyüğe dizip, üzerlerinden ışıklar geçirip bir yılbaşı ağacına çevirebilirsiniz. İstediğiniz süs eşyalarını ekleyebilirsiniz! Bence fotoğraflarınızdan birkaçını eklemek oldukça otantik bir hava katıyor.

2- Fotoğraf Ağacı

En orijinal ağaçlardan biri. İster polaroid fotoğraflarınızla ister çerçeveli fotoğraflarınızla biri sıraya dizerek yapabilirsiniz! Etrafına ışıkları doladık mı tamamdır! Sadece yılbaşında değil, evinizde bir dekor olarakta kullanabilirsiniz.

3- Bilge Ağacı

Kitapseverler burada mı? Yılbaşında bilge ağacı yapmaya ne dersiniz? Toplayın kitaplarınızı ve üst üste dengeli bir şekilde dizin. Etrafından ışıklar dolayıp, en sevdiğiniz objeleri de yanına koydunuz mu? Eminim odanıza mükemmel bir hava katmıştır.

4- Salon Çamı

Yılbaşı ağaçlarını alıp, bir süre kullanıp sonra atarak ziyan etmeye ne gerek var? Gelin bu küçük ama salonunuzda her daim bakabileceğiniz bitkiyi alalım. Salon Çamı hem küçük olması ile çok kullanışlı hem de yılbaşı geldiğinde etrafına ışık dolayarak kullanabilirsiniz! Almayı düşünürseniz diye link ekliyorum!

Birbirinden güzel ve orijinal bu fikirlerden birini tercih etmeniz dileğiyle!

Sağlıcakla kalın.

Önerilerimizden en çok hoşunuza giden hangisi? Yorumlara bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir